Інтерфакс-Україна
14:52 05.06.2025

AmCham не підтримує пропозиції щодо змін ліцензійних умов на фармринку

2 хв читати
AmCham не підтримує пропозиції щодо змін ліцензійних умов на фармринку

Американська торговельна палата в Україні (AmCham) закликає не підтримувати зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва, оптової та роздрібної торгівлі, імпорту лікарських засобів, презентовані Міністерством охорони здоров'я 26 травня.

Як повідомляється у зверненні AmCham, пропозиції щодо зміни умов були презентовані під час зустрічі під головуванням Ірини Верещук за участі міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка та керівників органів державної влади.

В AmCham зазначили, що проєкт змін "створює ризик дублювання контрольних функцій Антимонопольного комітету та Держлікслужби".

"На думку членів AmCham, зокрема, запропоноване здійснення оцінки дотримання положень законодавства органом ліцензування господарської діяльності у фармацевтичній сфері – Держлікарслужбою – створює прецедент дублювання контрольних функцій органів державної влади. Ризик подвійних санкцій різного характеру створює відчутний тиск на виробників і імпортерів лікарських засобів, якому бракує обґрунтування", - наголосили в AmCham.

Члени AmCham зауважили, що "Держлікслужба України є органом державної влади, який реалізує державну політику у сферах контролю якості та безпеки лікарських засобів, та об’єктивно не може володіти експертизою щодо оцінки рівності умов взаємодії з суб'єктами господарювання, рівнозначності договорів та обсягів чистого доходу від реалізації певного товару".

На думку експертів AmCham, запропоновані зміни до Ліцензійних умов створюють загрозу зупинення діяльності виробників та/або імпортерів через ризики зупинення дії ліцензії.

"Експерти компаній-членів AmCham переконані, що надання можливості операторам фармацевтичного ринку реалізовувати статтю 20-4 закону "Про лікарські засобі" на рівні внутрішніх комерційних політик, керуючись рекомендаціями Антимонопольного комітету України, стане ефективним підходом у виконанні положень статті 20-4 закону, не дестабілізуючи ринок лікарських засобів", - підкреслили в AmCham.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Уряд підтримав пропозицію збільшити фінансування закупівлі ліків на 3,1 млрд грн, для покриття потреби необхідно 8,6 млрд грн

Україна за 5 міс. імпортувала ліків на $836 млн, експортувала на $93 млн

Стаціонарна психіатрична допомога дітям фінансуватиметься тільки в багатопрофільних дитячих лікарнях – МОЗ

Центр естетичної медицини BG Lab в Києві відновив роботу після руйнування внаслідок ракетної атаки

Закупівлі ліків для пацієнтів з первинним імунодефіцитом в 2025р профінансовані на 39% - БФ "Пацієнти України"

Ціни на велику кількість ліків будуть знижені вже до кінця літа - Ляшко

Кличко відвідав поранених після російського обстрілу та розповів про їхнє лікування

Рада дозволила закупівлі ліків за механізмом ДКД за кошти місцевих бюджетів

Запропоновані платежі за маркетинг ліків в роздріб до 3% за рецептурні та 20% за безрецептурні спричинять зростання цін – АПРАД

"Лікарі без кордонів" відмічають збільшення звернень по допомогу через ПТСР

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА