Інтерфакс-Україна
12:58 18.10.2023

ДП "Електронне здоров'я" готує кілька проєктів з обміну медданими на міжнародному рівні

2 хв читати
ДП "Електронне здоров'я" готує кілька проєктів з обміну медданими на міжнародному рівні

Держпідприємство "Електронне здоров'я" готує кілька проєктів з обміну медичними даними на міжнародному рівні, повідомив керівник держпідприємства "Електронне здоров'я" Олександр Ємець.

"Зараз триває підготовка кількох важливих проєктів з обміну медичними даними на міжнародному рівні. Один із них - це приєднання України до європейської мережі MyHealth@EU - спеціалізованої системи, яка дає змогу обмінюватися медичними даними між різними європейськими країнами. Оскільки Україна поки що не є членом ЄС, цей процес дещо ускладнений. Проте тривають роботи з налаштування обміну зведеними даними щодо пацієнта між Україною і Польщею", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна".

Ємець повідомив, що ще одним важливим проєктом, який реалізовує держпідприємство, є створення "електронного кабінету пацієнта на кшталт облікового запису в системі "Дія", який дає змогу обмінюватися медичною інформацією та користуватися е-рецептами в країнах Євросоюзу".

"Усі ці проєкти покликані спростити життя українців, які опинилися за кордоном через війну в Україні. Ми очікуємо позитивного рішення від Євросоюзу про можливість приєднання України до мережі, що дасть змогу швидко створити низку електронних медичних інструментів для обміну медичною інформацією між Україною та іншими європейськими країнами", - сказав він.

Ємець нагадав, що уряд ухвалив рішення про приєднання України до Глобальної мережі цифрових документів охорони здоров'я ВООЗ. Мережа покликана розширити практики використання цифрових документів у медичній сфері в межах усіх держав, які є її учасниками.

"Для українців це означає, що можна буде сформувати інші цифрові медичні документи так само легко, як і COVID-сертифікати. Над цим зараз активно працює МОЗ у співпраці з Мінцифрою", - сказав він.

"Ще два роки тому Україна приєдналася до Довірчої мережі ЄС і стала однією з перших країн світу, чиї COVID-сертифікати ЄС офіційно визнав. Загалом українці згенерували понад 12,2 млн COVID-сертифікатів у "Дії". Це досить успішний проєкт із точки зору використання медичних даних за кордоном", - наголосив Ємець.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Заснована Пінчуками мережа "Повернення" до кінця року відкриє до 20 центрів ментального здоров’я

Україна забезпечує хірургічне лікування меланоми в рамках ПМГ, однак сучасна терапія не закуповується, – експерт

Рада ухвалила закон про запровадження "правила Болар"

Дослідження лікування бойової травми ока є унікальним досвідом українських офтальмологів – експерт

МОЗ рекомендує лікарням не квапитися з внесенням інформації про медобладнання в ЕСОЗ

Bayer скоротить понад 200 співробітників німецького сегмента засобів захисту рослин

Пошук приміщень для фармскладів на прифронтових територіях залишається одним з основних викликів в забезпеченні ліками – MSF

Понад 350 людей пройшли тренінги з психічного здоров’я від УЧХ за два останніх місяці

Медгрупа ADONIS відкрила ендокринологічний центр у Києві

МОЗ представить аптечному бізнесу перелік 168 населених пунктів, які потребують мобільних аптечних пунктів – Ляшко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА