Інтерфакс-Україна
15:14 24.09.2024

Понад 20 дипломатів із Латинської Америки підтримали звернення Матвійчук про припинення членства РФ у Генасамблеї ООН

2 хв читати

Голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук направила листа генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу, який українці та латиноамериканці підписали спільно з проханням про припинення членства РФ в асамблеї, повідомила пресслужба Центру громадянських свобод у вівторок.

"Росія дуже старається поширити наратив про те, що нібито країни так званого Глобального Півдня симпатизують або принаймні готові закривати очі на воєнні злочини в Російській Федерації. Насправді ж Бразилія, Чилі, Аргентина та інші країни Латинської Америки мають видатну історію притягнення відповідальних за такі злочини до відповідальності й готові поділитися своїм досвідом захисту міжнародного права та інтересів Латинської Америки у сфері прав людини, називаючи речі своїми іменами", - наводяться в повідомленні слова Матвійчук.

Як повідомляється, документ уже підписали понад 20 колишніх міністрів закордонних справ Латинської Америки, зокрема Антонія Уррехола, Алехандро Фокслі, Ігнасіо Вокер, Маріано Фернандес і Альфредо Морено з Чилі, Хорхе Кастанеда з Мексики, Селсу Лафер із Бразилії, Хосе Антоніо Гарсія Белаунде і Дієго Саян із Перу, Ноемі Санін і Гільєрмо Фернандес де Сото з Колумбії та Едуардо Штайн із Гватемали.

Також документ підписали багато видатних правозахисників Латинської Америки, більшість з яких обіймали важливі посади в рамках Міжамериканської системи захисту прав людини або ООН. Клавдіо Гроссман і Хуан Мендес, відомі правозахисники проти тортур у країнах Південного конусу, а пізніше і в ООН, очолюють цей список.

"Як латиноамериканці, ми відчуваємо це особливо гостро. Латинська Америка значно сприяла запровадженню заборони на використання сили, передбаченої статтею 2.4 Статуту ООН, а також багатьом іншим аспектам розвитку міжнародного права та права прав людини, таким як кодифікація злочину насильницького зникнення у Римському статуті. Переживши багато самі, ми вважаємо, що норми не повинні застосовуватися вибірково", - йдеться в листі.

Центр громадянських свобод (ЦГС) заснований 2007 року для просування цінностей прав людини, лауреат Нобелівської премії миру 2022 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп заявив про можливість залучення президента Туреччини до справи припинення війни між Росією і Україною

"Слуга народу" підтримує ратифікацію угоди про створення американсько-українського інвестиційного фонду – Арахамія

Петиція про запровадження санкцій проти Порошенка на президентському сайті не зібрала потрібних для розгляду голосів

Чехія проводитиме навчання українських пілотів на F-16 та L-39 в рамках Коаліції охочих – прем'єр

"Єропейська солідарність" наполягає на зустрічі з міністрами - учасниками переговорів зі США щодо угоди про корисні копалини - Геращенко

Джордже Сіміон і Нікушор Дан вийшли в другий тур виборів президента Румунії

Путін готує населення РФ до продовження війни і майбутніх конфліктів з Заходом

Корнієнко: вірю, що у Раді будуть голоси за ратифікацію угоди між США та Україною про копалини

Орбан різко відповів Зеленському відносно вступу України до ЄС

Сіярто про блокування Угорщиною вступу України до ЄС: Київ має обирати відповідний тон

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА