Інтерфакс-Україна
02:13 21.11.2024

Білий дім планує скасувати майже $5 млрд США боргу для України

2 хв читати

Адміністрація чинного президента США Джозефа Байдена подала до Конгресу заяву про намір скасувати половину боргу України на економічну допомогу в розмірі близько $4,65 млрд США, повідомив представник Державного департаменту Метью Міллер на брифінгу в середу.

"Ми зробили крок, який був викладений у законі, щоб скасувати ці позики, надати цю економічну допомогу Україні, і тепер Конгрес може ухвалити це", - сказав Міллер.

Зазначається, що після того, як Білий дім повідомив Конгрес про це рішення, законодавці можуть ухвалити резолюцію про заперечення проти цього. Однак, на думку Міллера, цього не станеться.

"Я був би здивований, якби Конгрес пішов на такий крок, з огляду на переважну підтримку двох партій у Конгресі щодо надання допомоги. Але ми будемо дотримуватися закону», - пояснив він.

Раніше повідомлялося, що у квітні Палата представників ухвалила законопроєкт про додаткові витрати на $95 млрд, який містив $61 млрд США фінансування для України, і в межах цього законопроєкту Конгрес попросив адміністрацію Байдена представити докладну стратегію для України до початку червня. Через кілька тижнів після того, як крайній термін минув, а звіту не було, деякі члени Конгресу заявили, що вони розчаровані і розглянуть можливість блокування подальшого фінансування.

За умовами цього документа, економічна допомога в розмірі близько $10 млрд надається Києву як умовно-поворотна позика.

Тим часом, документ надає Байдену повноваження пробачити 50% цієї позики.

Він передбачає, що з 15 листопада 2024 року чинний президент може пробачити до 50% цієї позики, тоді як решту 50% позики зможе пробачити 1 січня 2026 року вже наступний президент.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Президент підписав закон про закріплення права волонтерів на визнання компетентностей

Про відокремлення переговорів про вступ до ЄС для України і Молдови не йдеться – Порошенко після зустрічі з фон дер Ляєн

Партнери мають консолідувати зусилля для допомоги Україні, в тому числі з членством ЄС, - Кличко на зустрічі з фон дер Ляєн

Сибіга допустив мирні переговори у будь-якому форматі після реального і тривалого припинення вогню

Роз’єднати чи ні переговорний процес про вступ в ЄС України та Молдови можуть вирішувати тільки держави-члени - Єврокомісія

Кличко обговорив із президентом ЄНП посилення допомоги Україні та захист демократії

РФ і Україні треба якнайшвидше укласти угоду, Трамп не готовий чекати занадто довго - Волтц

Трамп про мирну угоду: побачимо, що станеться протягом тижня, ми на завершальному етапі

Стефанчук: ніхто, крім країн НАТО, не має права вето на шлях України до Альянсу

Мелоні: оголошеного Путіним триденного перемир'я недостатньо, щоб довести прагнення Росії до миру

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА