Інтерфакс-Україна
17:16 21.03.2025

Умови миру повинні бути прийнятними та погодженими з українцями – президент Чехії

2 хв читати
Умови миру повинні бути прийнятними та погодженими з українцями – президент Чехії

Президент Чехії Петр Павел підтвердив свою підтримку Україні та наголосив, що будь-яке припинення вогню повинно бути кроком до справжнього миру, а його умови повинні бути прийнятними та погодженими з українцями.

"Я тут, щоб підтвердити президенту Зеленському та всім українцям, що Чехія продовжить міцно бути з вами. Зараз ми чуємо багато розмов про припинення вогню і, відверто кажучи, це видається в зоні досягнення. Я хочу сказати, що ніхто не хоче більше миру, ніж українці, але будь-яке припинення вогню повинно бути кроком до справжнього миру. Умови цього миру повинні бути прийнятними та погодженими з українцями", - сказав Павел під час спільної пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським у п’ятницю.

Він зазначив, що Чехія розуміє українські прагнення робити суверенний вибір щодо майбутнього та жити як вільне суспільство. "Україна потребує отримання гарантій, що Росія не нападе знову. Це наша колективна відповідальність. Чехія зробить свій внесок", - додав Павел.

За його словами, зараз обговорюється чеське залучення до Коаліції охочих, окрім того, Чехія хоче "підтримувати життєво необхідними речами Українські Збройні Сили і ми у трьох проєктах працюємо, щоби підтримати Україну".

Також президент Чехії наголосив, що чітко бачить Україну, як частину європейської сім'ї.

"І я тут, щоб підтримати вас на вашому шляху до Європейського Союзу… І ми також заохочуємо всіх наших союзників та партнерів не ставити під питання українське членство в НАТО, не знімати це зі столу, тому що це, очевидно, найсильніші та найдешевші гарантії європейського Миру", - зауважив Павел.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА