Інтерфакс-Україна
09:51 12.03.2019

Посол України про заборону в'їзду австрійському журналісту: Він не дотримувався українського законодавства

3 хв читати
Посол України про заборону в'їзду австрійському журналісту: Він не дотримувався українського законодавства

Посол України в Австрії Олександр Щерба наголошує, що заборона в'їзду до країни австрійському журналісту Крістіану Вершютцу (Christian Wehrschutz) не стосується питання свободи слова.

"Я чітко заявив, що справа Вершютца ніяк не стосується проблеми свободи слова", - наводить коментар посла видання "Європейська правда" після його відвідування Міністерства закордонних справ Австрії.

Дипломат розповів про візит на Донбас минулого тижня делегації відомих австрійських журналістів, багато з яких відомі своєю критикою України.

"Вони не мали жодних проблем із в'їздом в Україну чи акредитацією в зоні ООС. Просто ці журналісти мають елементарну повагу до України та її законодавства. Інших вимог у нас немає. Пан Вершютц цих вимог не дотримувався - і отримав покарання, дуже м'яке з точки зору тлумачення українського законодавства", - пояснив О.Щерба.

Як повідомлялося, 8 березня прес-секретар ЄС повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" про рішення української влади заборонити в'їзд в Україну австрійському журналісту К.Вершютцу.

"Ми очікуємо, що будь-які такі рішення передбачатимуть ретельний розгляд прав на свободу висловлення думок. Ми також очікуємо, що українська влада утримається від упровадження будь-яких непотрібних обмежень на вільний потік інформації та свободу ЗМІ", - констатував співрозмовник агентства.

Перший заступник голови Комітету Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Ольга Червакова повідомила, що Служба безпеки України заборонила в'їзд до країни керівнику українського бюро австрійського телеканалу ORF К.Вершютцу через "загрозу, яку він становить для національної безпеки".

У свою чергу СБУ підтвердила інформацію про заборону К.Вершютцу в'їзду в Україну терміном на один рік. "Підставою для такого рішення стала необхідність гарантування безпеки журналіста. Нагадаємо, що Крістіан Вершютц відзначав у своєму інтерв'ю про загрози його життю в Україні", - повідомила СБУ 9 березня.

У спецслужбі зазначили, що для уникнення можливих провокацій під час перебування австрійського журналіста в Україні "СБУ відповідно до законодавства прийняла рішення заборонити йому в'їзд".

11 березня в МЗС Австрії викликали українського посла О.Щербу для бесіди з генеральним секретарем міністерства Йоганнесом Петерліком.

"Петерлік вимагав зняти введену українською владою заборону на в'їзд, а також на акредитацію кореспондентові ORF Крістіану Вершютцу в зоні конфлікту на українській стороні лінії зіткнення", - повідомлялося на сайті МЗС.

Крім того, дипломат вимагав пред'явити докази звинувачень щодо журналіста.

"Ми глибоко занепокоєні діями українського уряду. Це неприйнятний односторонній акт цензури, несумісний із цінностями і принципами Угоди про асоціацію з ЄС", - цитує чиновника прес-служба МЗС Австрії.

Й.Петерлік також зазначив, що представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Арлем Дезір закликав скасувати заборону. "Ми налаштовані на те, щоб Крістіан Вершютц міг і надалі вести мовлення з України як кореспондент ORF без неприйнятних обмежень", - зазначив він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄС і США все ще не можуть домогтися прориву на торговельних переговорах

Україна ввела санкції проти 5-х осіб за підривні інформкампанії, серед них Королевська, Балашов, Латиніна – указ

Порошенко назвав військову економіку головним пріоритетом уряду

Україна має унікальний досвід в протидії кібератакам Росії і зміцнюватиме колективну стійкість партнерів

Євроінтеграційні реформи мають посідати провідне місце в порядку денному нового уряду - голова комітету Ради

Порошенко розцінив заяви Свириденко та Проніна щодо підстав запровадження санкцій проти нього як свідчення їх фальсифікацій

Порошенко вважає неконституційним голосування за прем’єра в Раді через відсутність коаліції

В уряді Свириденко буде два нових міністри і віцепрем'єр, ще троє урядовців змінять міністерства

Свириденко про Шмигаля: У нього можна було вчитися не лише як у керівника, а й як у людини

Відставка уряду суперечить закону "Про правовий режим воєнного стану" і підважує легітимність наступного складу Кабміну - Порошенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА