14:16 17.10.2019

"Слуга народу" внесе законопроект про внесення змін до КПК щодо посилення відповідальності за надання недостовірної інформації

2 хв читати
"Слуга народу" внесе законопроект про внесення змін до КПК щодо посилення відповідальності за надання недостовірної інформації

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявляє, що буде розроблено зміни до кримінально-процесуального кодексу про введення кримінальної відповідальності за недостовірну інформацію, надану викривачами корупції.

"Ми вже домовилися, що внесемо окремий законопроект про внесення змін до КПК щодо посилення відповідальності за надання недостовірної інформації, кримінальної відповідальності", - сказав Арахамія журналістам у кулуарах парламенту у четвер у Києві.

Він нагадав, що наразі за такі правопорушення законодавство передбачає штрафи.

"Треба робити кримінальну відповідальність... У такий спосіб ми демотивуємо тих людей, які анонімки пишуть", - зазначив Арахамія.

Як повідомлялося, 17 жовтня Верховна Рада хвалила в цілому президентський законопроект №1010 про внесення змін до закону про запобігання корупції щодо викривачів корупції.

За це рішення на пленарному засіданні у четвер проголосували 252 народних депутатів.

Законопроект визначає правовий статус викривачів корупції, їхні права та гарантії захисту; внормовує порядок розкриття викривачем корупції інформації; звільняє від юридичної відповідальності викривачів корупції за розкриття інформації про корупційне або пов'язане з корупцією правопорушення. Законопроект також передбачає забезпечення державного захисту викривачам корупції, зокрема захисту їхніх трудових прав. Законопроект пропонує значно розширити гарантії захисту викривачів корупції, зокрема передбачає захист прав та інтересів безоплатною вторинною допомогою, гарантування правоохоронними органами безпеки таким особам і представлення інтересів викривачів НАБУ та адвокатом.

Законопроект пропонує забезпечити анонімність викривача, посилює відповідальність за порушення прав викривача корупції, гарантує збереження йому робочого місця, компенсацію за вимушений прогул і майбутнє працевлаштування.

Законопроект передбачає також винагороду викривачу корупції.

Винагорода виплачується викривачу корупції, якщо він повідомив, активно сприяв розкриттю злочину, грошовий розмір якого або завдані державі збитки у п'ять тисяч і більше разів перевищують прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений законом на момент скоєння злочину.

Законопроект передбачає, що викривач отримує винагороду в межах 10% від грошового розміру предмета корупційного злочину, але не більше ніж 3 тис. мінімальних зарплат. Документ передбачає, що розмір винагороди визначає суд.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Боррель: Орбан не отримував мандат на відвідування Москви і не може представляти ЄС

Більшість опитаних українців ставляться до безпекових угод стримано-обережно, вважаючи їх загалом корисними - опитування КМІС

Прем'єр Великої Британії Сунак визнав програш своєї Консервативної партії на парламентських виборах

Дуда: Ми сподіваємося, що Польщі ніколи не доведеться відправляти своїх солдатів в Україну

Мішель - керівництву Угорщини: Жодне чергове президентство в Єврораді не має мандата на взаємодію з РФ від імені ЄС

Україні потрібна корекція виборчого законодавства на перехідний період - голова підкомітету адмінустрою у ВР Безгін

США та Китай можуть разом наблизити справедливе завершення війни в Україні - Зеленський

Єрмак: $150 млн США підуть на зброю із запасів Пентагону, решта – на зміцнення ППО

МЗС вітає ухвалення ПА ОБСЄ Бухарестської декларації

Зеленський для Bloomberg TV: Якщо Трамп знає, як закінчити цю війну, він має сказати нам про це сьогодні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА