Інтерфакс-Україна
17:08 18.02.2022

Надання Німеччиною зброї Україні поставить під загрозу "нормандський формат" - Бербок

2 хв читати
Надання Німеччиною зброї Україні поставить під загрозу "нормандський формат" - Бербок

Надання Німеччиною зброї Україні поставить під загрозу "нормандський формат", що також буде великою загрозою безпеці для кожного громадянина в Україні, заявила міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.

"Для нас це не просте рішення. Але якщо ми поставимо цим кроком під загрозу "нормандський формат", що він більше не працюватиме, це, на мій погляд, буде також великою загрозою безпеці для кожного громадянина в Україні у зв'язку з ситуацією навколо контактної лінії, в окремих районах", - сказала Бербок на Мюнхенській конференції з безпеки у п'ятницю.

За її словами, для кожного громадянина важливо, щоб сторони повернулися за стіл переговорів, щоб обговорити Мінські домовленості.

"Але ми розглядаємо кожне прохання, тому що ми стоїмо пліч-о-пліч з вами й вашими громадянами. Тому, коли ви попросили про шоломи, ми подивилися, скільки шоломів ми можемо надати, мені шкода, що їх було лише 5 тис. Зараз у нас є новий список, ми розглядаємо його, що ми маємо, що ми можемо зробити", - додала Бербок.

Міністр зазначила, що Німеччина не вважає, що це момент, щоб змінити свій курс щодо постачань озброєння на 180 градусів.

"Ми вважаємо, що це не той момент, щоб змінювати наш курс на 180 градусів. Тому що ми не зовсім однакові, незважаючи на те, що стоїмо поруч. У нас різні шляхи й різна історія", - зазначила Бербок.

Вона наголосила, що Німеччина несе "історичну відповідальність" не лише перед Росією, а й перед Україною.

"У нас інша відповідальність за забезпечення міжнародного порядку, ніж в інших. Якщо ми подивимося на Польщу, Францію, вони були атаковані нами, так само, як країни СРСР, і тому наша відповідальність після Другої світової війни була, що більше ніколи з боку Німеччини не буде війни й більше ніколи не буде геноциду", - сказала Бербок.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА