Інтерфакс-Україна
19:17 04.12.2023

Президент Гвінеї-Бісау розпорядився розпустити парламент, але депутати відмовляються це робити

2 хв читати

Президент Гвінеї-Бісау Умару Сісоку Ембало в понеділок розпорядився розпустити парламент і призначити дату для проведення нових парламентських виборів у країні, передають західні ЗМІ.

"Дата проведення наступних виборів до законодавчих органів буде призначена у встановлений термін відповідно до положень конституції", - цитує його указ Associated Press.

За даними агентства ЕФЕ, це рішення президент Гвінеї-Бісау ухвалив за підсумками консультації з державною радою. Виступаючи перед журналістами після засідання ради Сісоку Ембало заявив журналістам, що країна пережила спробу військового перевороту минулого тижня. Ця подія, за його словами, "створила підстави для серйозної політичної кризи".

"З огляду на спробу державного перевороту, який мала здійснити Національна гвардія..., а також ознаки співучасті з боку політиків, функціонування інститутів республіки стало нестійким", - наводить агентство його слова.

Associated Press зазначає, що депутати відкинули рішення президента, пославшись на конституцію, згідно з якою, парламент не може бути розпущений протягом перших 12 місяців після виборів. Агентство наголошує, що незрозуміло, чи виконає в підсумку парламент указ президента.

У п'ятницю в столиці країни Бісау сталася перестрілка між членами Національної гвардії і батальйону президентського палацу. Члени Національної гвардії напали на штаб-квартиру судової поліції з наміром визволити з-під варти двох міністрів, які перебувають під слідством за обвинуваченням у корупції.

У цей час Сісоку Ембало перебував за межами країни: він був на кліматичному саміті ООН у Дубаї. Після повернення він відправив у відставку голову Нацгвардії.

У лютому 2022 року президент країни вже розпускав парламент, пославшись на нерозв'язні розбіжності з цим органом, наголошує Associated Press.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Китай допомагає РФ вчиняти злочин агресії проти України - Мережко

США почали менше довіряти росіянам після зустрічі Зеленського і Трампа у Римі – глава МЗС Люксембургу

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА