Інтерфакс-Україна
16:37 24.07.2025

Відновлення на Київщині потребують 9 тис. об’єктів - директор департаменту регіонального розвитку КОДА

2 хв читати

 Внаслідок агресії рф на Київщині зруйновано або пошкоджено більше 30 тис. об’єктів, понад 9 тис. з них ще потребують відновлення, повідомив директор департаменту регіонального розвитку Київської обласної держадміністрація (КОДА) Олег Кравченко.

"Внаслідок агресії рф на Київщині понад 30 тис. об'єктів знищено або зруйновано, на сьогодні відновлено із них 23 тис. (...) Попереду ще багато наполегливої роботи, ще потребують відновлення понад 9 тис. об'єктів", - повідомив він під час "круглого" столу "Проблеми відбудови Київщини: які особливості відновлення деокупованих територій" в агентстві "Інтерфакс-Україна" у четвер.

Так, у приватних житлових будинках знищено або пошкоджено 25 281 об'єкт, з них відновлено 17 179, або 68%. Поміж багатоквартирних будинків пошкоджено або знищено 2278, відбудовано 1694 (74%), закладів освіти - 254 пошкоджено, відбудовано 210, поміж закладів охорони здоров'я – 153 пошкоджено, відновлено 149.

Він навів приклад Бородянки. Селище постраждало внаслідок авіаударів та артобстрілів ворога у 2022 році. Тут вже відновили 592 об'єкти із 825, які були пошкоджені або зруйновані після російського вторгнення. Мова не лише про відновлення житла, а й соціальної та інженерної інфраструктури: йде відбудова шкіл, садочків, будівництво укриттів та урбан-парку, оновлення електро- і газових мереж, каналізації тощо.

Кравченко підкреслив, що відновлення відбувається за принципом "робити краще, ніж було": велика увага приділяється енергоефективності, інклюзивності та безпеці.

За його словами, лідерами за впровадженими інклюзивними рішеннями серед громад є Бородянка, Буча та Славутич.

"По всіх будинках, які будуємо, встановлюються пандуси, при необхідності - підйомники, використовується шрифт Брайля, тактильна плитка при виконанні дорожніх робіт, пониження бордюрів", - навів він приклади.

Окремо чиновник виділив проєкти відновлення, реалізовані завдяки міжнародній допомозі. Наприклад, за програмою United24 передбачена відбудова 18 будинків, 11 з яких уже ввели в експлуатацію. Благодійна місія Хансена побудувала у Тарасівці житло де вже мешкають 2 тис. людей, а у селі Колонщина — окреме містечко для літніх переселенців.

"Держава розробляє і виконує програми також в інших напрямках. По Фонду ліквідації наслідків - 52 будинки в громадах Київської області, 22 з яких вже введено в експлуатацію. Коштом обласного бюджету виконується програма будівництва приватних житлових будинків на 90 будинків, 25 з яких вже введено в експлуатацію. До закінчення вересня будуть введені ще 60", - розповів він.

"Роботи ще попереду багато. Ми працюємо всі на спільний результат і віримо у перемогу, побудуємо і працюємо заради людей, для майбутнього", - резюмував Кравченко.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Швейцарія не припиняє гуманітарну допомогу Україні попри глобальну тенденцію до зменшення гуманітарної допомоги у світі

Альянс країнських Організацій Громадянського Суспільства та Платформа гуманітарних неурядових українських організацій залучили близько EUR5,4 млрд для гумдопомоги в Україні

Гуманітарні організації привертають увагу до захисту гумпрацівників через Duty of Care

Все більше американців вважають, що США роблять недостатньо для допомоги Україні – аналітики

Адвокатське об’єднання «Barristers» підписало меморандум про співпрацю з кавказькими організаціями

Аспіранти заявляють про незаконність запровадження Міносвіти додаткових заліків та оскаржать їх в суді

Створення спецтрибуналу необхідне через прогалини у міжнародному правосудді, але воно стане символом епохи – аналітична доповідь

Замість спростування окремих елементів пропаганди треба створювати цілісну картину світу, де ворожі наративи втрачають сенс – дискусія про інформоборону

Авіакомпанія "Українські вертольоти" заявляє про чергову безпідставну інформатаку на компанію

В Україні є великі шанси на формування нової партії євроскептиків після війни - політолог

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА