Інтерфакс-Україна
12:18 23.04.2025

Українські компанії створили Альянс із цифрового суверенітету

2 хв читати
Українські компанії створили Альянс із цифрового суверенітету
Фото: GigaCloud_apr_1

В Україні створили Альянс із цифрового суверенітету, що обʼєднує хмарних провайдерів та дата-центри. Перші, хто обʼєднався у ГС «Український альянс цифрового суверенітету» – хмарні провайдери GigaCloud, De Novo та дата-центр “ПАРКОВИЙ”  домовилися про взаємодію для стабільного технологічного розвитку України на базі національних майданчиків.

Передумовою для об'єднання стала зовнішньополітична нестабільність, яка серйозно вплинула на глобальний ринок технологій, а також на цифрову та економічну безпеку країни. «На жаль, ми дедалі частіше бачимо, як технологічні рішення стають інструментом політичного тиску з боку одних країн на інші. Ми, як гравці ринку, орієнтовані на національний ринок, маємо своєю місією не лише продавати тут свої послуги, а й захищати економіку країни, що є «середовищем життя нашого бізнесу та наших клієнтів» — кажуть представники Альянсу.

Головною метою організатори називають забезпечення цифрового суверенітету України – перенесення, зберігання та обробка важливих даних, зокрема державних, медичних, фінансових та оборонних, усередині країни та відповідно до вимог чинного українського законодавства. “Через війну Україна є чи не єдиною країною у світі, де державні дані вимушено частково зберігаються за кордоном. Після завершення війни постане питання повернення цих даних під українську юрисдикцію. Тож ми готові до діалогу з державними органами щодо розробки стратегії такого повернення” — розповіли засновники Альянсу. 

Серед напрямів роботи — технологічна «ревізія» країни, а також розробка єдиних стандартів для інфраструктурних рішень. Провайдери впевнені, що такий підхід забезпечить в Україні низку нових можливостей: 

– будувати великі георозподілені інфраструктури між майданчиками національних провайдерів;

– легко і безшовно переносити дані між хмарними середовищами різних провайдерів без штучних технологічних перешкод; 

– гарантувати безпеку (і збереження) даних користувачів навіть у критичних ситуаціях, зокрема у випадку ворожих атак; 

– впровадження політики Data Embassy та технології багатодоменної безпеки.

Представники Альянсу наголошують на необхідності підвищення конкурентоспроможності українського ринку, стимулювання інновацій та посилення кібербезпеки. Вони поділяють розуміння того, що Україна має ставати сильнішою, здатною самостійно управляти власними даними — стратегічним ресурсом, який є основою для економічного зростання та розвитку індустрій майбутнього –  і це дає їм спільну мотивацію бути частиною важливих державних змін. До Альянсу можуть долучитися інші компанії, які поділяють його принципи та прагнуть працювати на благо національної цифрової безпеки та суверенітету – датацентри, софтверні компанії та інфраструктурних провайдерів зокрема.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Українсько-італійський бізнес-форум: Київська ТПП представила український бізнес у регіоні Ломбардія

Заява фракції УДАР: Андрій Вітренко заблокував важливі рішення Київради – він не має очолювати бюджетну комісію

ПУМБ першим надав банківську гарантію для участі в аукціоні з продажу електроенергії на Українській енергетичній біржі

Українська енергетична біржа взяла участь у розширеній колегії Державного агентства лісових ресурсів України

На сайті Київради з’явилась петиція про звільнення Андрія Вітренка з посади голови бюджетної комісії: через зайнятість зриває роботу

ОТП БАНК пропонує аграріям широкий вибір програм для забезпечення фінансових потреб у нинішніх умовах – П.Гузирь

У київському ТРЦ "РайON" відкриється "Пузата Хата"

Українці в Іспанії заснували Ротаріанський клуб для системної допомоги Україні

Укрексімбанк профінансував "Централ Плейнс Груп Україна" на 3 мільйони євро

У Дніпрі відкрили перший центр ментального здоровʼя всеукраїнської мережі ПОВЕРНЕННЯ, заснованої Віктором та Оленою Пінчуками

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА