Интерфакс-Украина
17:25 05.01.2024

Шевченковский районный суд г. Киева вернется к рассмотрению дела разыскиваемого экс-владельца "Дельта Банка"

2 мин читать
Шевченковский районный суд г. Киева вернется к рассмотрению дела разыскиваемого экс-владельца "Дельта Банка"

(подаётся на языке оригинала)

У понеділок 8 січня 2024 року Шевченківський районний суд м. Києва під головуванням судді М.С. Антонюк розглядатиме справу № 761/25125/23, пов’язану із банкрутством "Дельта Банку", у якій пред’явлено звинувачення розшукуваному ексвласнику банку Миколі Лагуну, якого називають другим після Коломойського за завданням збитків фінансовій системі України.

В епізоді, що розглядається судом, Національна поліція зібрала докази привласнення понад 250 млн гривень головою спостережної ради банку у злочинній змові із заступниками голови ради директорів та директором підконтрольної юридичної особи.

Цей епізод є частиною ширшої справи про розтрату 1 млрд 144 млн грн (149 млн дол.), що інкримінується колишньому голові спостережної ради і власнику Миколі Лагуну та топменеджерам "Дельта Банку".

У жовтні 2023 року Шевченківський районний суд м. Києва оголосив Миколу Лагуна у розшук. Таке рішення було ухвалене у кримінальній справі № 761/8406/23, у якій Микола Лагун виступає обвинуваченим за епізодом щодо виведення з банку коштів на суму понад 76,5 млн дол. США.

У листопаді 2023 року захисник обвинуваченого визнав в клопотанні до суду, що Микола Лагун знаходиться за межами України, в Республіці Австрії. Тоді суд відмовив в клопотанні захисту про проведення судового провадження в режимі відеоконференцзв`язку.

Серед питань, які потенційно можуть постати перед судом - зокрема, питання чи оголошувати Миколу Лагуна в міжнародний розшук, адже він знаходиться за кордоном, а також чи можуть бути застосовані правки Лозового до кримінальних проваджень, зокрема у цій справі.

Довідково: У березні 2015 року Національний банк України відніс АТ "Дельта Банк" до категорії неплатоспроможних, а у жовтні того ж року ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку. Як стверджує ФГВФО, збитки банку були спричинені виведенням з нього активів, починаючи з 2011 року, шляхом кредитування пов’язаних компаній в Україні та перерахування ними отриманих коштів за кордон за фіктивними контрактами. Ці дії призвели до неплатоспроможності банку у 2015 році та нестачі коштів для розрахунку з його кредиторами під час виведення установи з ринку.

 

 

ЕЩЕ ПО ТЕМЕ:

ПОСЛЕДНЕЕ

О 17-м ежегодном Киевском форуме по безопасности "UA: объединимся снова, чтобы преодолеть мирового агрессора"

"Столичный стандарт качества": конкурс для лучших производителей Киева

УВКБ ООН передаст крупную партию гуманитарной помощи Министерству социальной политики для поддержки пострадавших от войны людей в Украине

Заявление АО "Киевмедпрепарат" и АО "Галичфарм" в ответ на информацию, распространенную ООО "Скай-Девелопмент"

Инвестиционная компания "Скай-Девелопмент" приобрела права требования по кредитам к ключевым украинским фармпроизводителям с целью их финансового оздоровления и развития отрасли

Кличко на о Конгрессе ЕНП: Европе нужен мир, который не нарушает национальных интересов Украины

Глобальное лидерство означает поддержку Украины - Порошенко на Конгрессе ЕНП

УВКБ ООН запускает бесплатные онлайн-курсы, чтобы помочь украинцам отремонтировать разрушенные войной дома и сделать их теплыми и пригодными для проживания

Пасхальные традиции для нового поколения: мастер-класс от Moneyveo для детского дома

Михаил Поплавский – 32 года ректорства: эпоха реформ и новаторства

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА