Інтерфакс-Україна
17:58 17.01.2025

Наглядову раду "Енергоатома" очолив ексміністр енергетики Литви Неверович – джерело

2 хв читати
Наглядову раду "Енергоатома" очолив ексміністр енергетики Литви Неверович – джерело

Головою наглядової ради НАЕК "Енергоатом" став ексміністр енергетики Литви та головний радник президента Литви з питань довкілля та інфраструктури Ярек Неверович, повідомило джерело інтернет-порталу "Енергореформа" в уряді.

Неверович – незалежний член НР "Енергоатома", яка була сформована ще в червні 2024 року, але досі не працювала повноцінно.

Він обіймав різні посади в уряді своєї країни, пов'язані з експлуатацією системи передачі електроенергії, управлінням інвестиційними фондами та співпраці з національними та транснаціональними корпораціями.

До цього про те, що наглядова рада "Енергоатома" в п'ятницю, 17 січня, обирає її голову й почне повноцінно працювати, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.

"Питання корупції, думаю, вирішить... Сьогодні вже повноцінно обирають голову наглядової ради ("Енергоатома" – ЕР). Відповідно, буде функціонуюча наглядова рада, яка й моніторитиме всі рішення, які прийматимуться. З точки зору корпоративного управління, мені здається, це найкращий вихід", – сказав він підчас "Години запитань до уряду", яку транслює народний депутат Олексій Гончаренко (фракція "Європейська солідарність").

Кабінет міністрів розпорядженням №566 від 21 червня 2024 року затвердив незалежними членами наглядової ради "Енергоатому" Тімоті Стоуна (Timothy John Stone), Майкла Кірста (Michael E. Kirst) та Ярека Неверовича, представниками держави – Тимофія Милованова та Віталія Петрука.

Відтоді наглядова рада повноцінно не розпочала роботу. Джерела агентства "Інтерфакс-Україна" уточнювали, що незалежних членів не задовольняє сума винагороди.

Кабмін розпорядженням №1224 від 26 листопада 2024 року затвердив умови контрактів із членами наглядової ради НАЕК без розкриття деталей.

У грудні того ж року перший заступник міністра економіки Олексій Соболєв повідомив, що уряд чекає від незалежних членів наглядової ради "Енергоатома", перше засідання якого залишається відкритим з 17 липня, позиції щодо контрактів та готовності продовжити роботу. За його словами, запропоновані умови відповідають зарплатам в інших великих енергетичних компаніях України.

На початку січня 2025 року народний депутат України Ярослав Железняк (фракція "Голос") запропонував залучити міжнародних партнерів до обговорення питання про зрив функціонування наглядової ради НАЕК "Енергоатом".

Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова у відповіді на лист-запит агентства "Інтерфакс-Україна" 14 січня повідомила, що посли G7 закликали прем'єр-міністра Дениса Шмигаля якнайшвидше забезпечити роботу наглядової ради НАЕК "Енергоатом". За її словами, наявність повноцінної ради буде важливою для обговорення нових значних інвестицій.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Автомагістраль-Південь" починає реалізацію інфраструктурного проєкту в Румунії з бюджетом EUR460 млн

АМКУ дозволив "Кернелу" придбати акції агрохолдингу "ІМК" упродовж року

Київрада пропонує законодавчо унормувати площу землі для передачі у власність без конкурсу

ЄБРР покриє ризики ПроКредит Банку за новими енергокредитами на EUR60 млн

Діючий тариф на е/е для населення забезпечує "Енергоатому" 49 млрд грн на рік додаткових залишків прибутку й амортизації

Опонент Полтавського ГЗК у спорі у ВС на 4,7 млрд грн подав заявку на банкрутство підприємства – Ferrexpo

"Інтерпайп" призначив новим гендиректором ексголову представництва Tenaris в США

Перемовини про придбання "Кернелом" агрохолдингу ІМК призупинено

Ціни на свинину можуть знизитися через низький купівельний попит

Валютний контроль НБУ ускладнює міжнародні угоди та стримує M&A – Chief Investment Officer компанії umgi

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА