Інтерфакс-Україна
18:54 21.01.2025

Асоціації малого та середнього бізнесу вимагають розширити програму "Національний кешбек"

2 хв читати
Асоціації малого та середнього бізнесу вимагають розширити програму "Національний кешбек"

Понад 20 асоціацій малого та середнього бізнесу звернулися до президента України й уряду з вимогою розширити програму "Національний кешбек" і включити до неї підприємців на спрощеній системі оподаткування.

"Критичним недоліком, який перетворює програму на інструмент дискримінації, є заборона користуватись програмою як продавцям підприємцям на спрощеній системі оподаткування. Ця заборона спотворює конкуренцію, надає ще більше ринкової сили торговельним мережам, шкодить виробникам, які реалізують свою продукцію через підприємців на спрощеній системі оподаткування та пригнічує розвиток малого й мікробізнесу", - пояснюється у спільному зверненні асоціацій.

Наголошується, що реалізація товарів зі спеціальним штрих-кодом, через РРО/ПРРО, із зазначених у відповідному переліку категорій товарів українського виробництва дасть змогу уникнути "сірих" схем і сприятиме детінізації торгівлі та посиленню конкуренції.

Крім того, пропонується вжити заходів щодо поширення детальної інформації про програму для залучення учасників серед громадян, а також збільшити максимальну суму кешбеку на місяць удвічі.

Як повідомлялося, 11 жовтня перший віцепрем'єр-міністр - міністр економіки України Юлія Свириденко заявила, що Мінекономіки завершило бета-тестування програми "Національний кешбек" і вирішило запустити його національну рекламну кампанію.

Максимальний обсяг кешбеку - 3 тис. грн/місяць, кошти можна витратити до 20-го числа наступного місяця на медичні та комунальні послуги, спорт, кіно, квитки на потяг, задонатити ЗСУ або купити військові облігації.

За даними Мінекономіки, на середину січня 2025 року загальний обсяг накопичених коштів учасниками програми "Національний кешбек" сягнув 1 млрд грн. Зазначено, що програмою активно користуються вже 4,7 млн громадян, серед яких 65% жінок і 35% чоловіків. До програми долучилися 20 банків та 1672 виробники, а кешбек доступний на 355,4 тис. товарів українського виробництва.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

Пролонговані ліцензії на надрокористування залишаться поза межами угоди з США про інвестфонд – Свириденко

Угода із США перспективна для українських greenfield-компаній з дозволами на поклади критичних мінералів – думка

Собівартість будівництва зросла вдвічі з початку війни - DIM

Україна розраховує на внески США в інвестфонд грошима та за рахунок військової допомоги вже цього року

Україна до кінця року планує схвалити пакет законів для інтеграції до енергоринків ЄС – Галущенко

ЄБРР може частково покрити ризики ПриватБанку, Укргазбанку та Райффайзенбанку за кредитами на EUR1,1 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА