Інтерфакс-Україна
21:58 19.06.2025

Кабмін змінив незалежних членів наглядової ради Сенс Банку

3 хв читати
Кабмін змінив незалежних членів наглядової ради Сенс Банку

Уряд призначив 6 нових незалежних членів наглядової ради державного Сенс Банку (Київ) строком на 3 роки, серед яких є ексголови правління Кредобанку та Сведбанк Франчайз, ексчлен правління Укрексімбанку та ексміністр економіки Польщі.

Відповідне розпорядження №580 Кабінет міністрів ухвалив 18 червня 2025 року та цим документом одночасно припинив повноваження призначених у 2023 році після націоналізації банку незалежних членів наглядової ради Шевкі Аджунера, Ростислава Дюка та Андрія Пронченка.

Як уточнив банк в системі розкриття НКЦПФР, Пронченко достроково припинив свої повноваження ще з 13 квітня цього року на підставі поданої заяви.

Серед призначених нових незалежних членів ради засновник та генеральний директор компанії "Фінансові консультанти Трезуб" Олег Містюк наразі є також незалежним членом наглядових рад Національного депозитарію України, ДП "Поліграфкомбінат Україна", а до того в 2022–2024 рр він був старшим радником гендиректора створеного при кабміні "Українаінвест", у 2021 році головою наглядової ради Експортно-кредитного агентства України як незалежний член, а у 2014–2018 рр – гендиректором Київської інвестиційної агенції ("Київінвест") Київської міської ради.

Новий член ради Олександр Щур у 2000–2024 рр працював в державному Укрексімбанку, де був членом правління та головою комітету з управління активами та пасивами, головою кредитного комітету та начальником управління зовнішніх запозичень.

В раду також увійшов член правління та фіндиректор державного ПрАТ "Українська фінансова житлова компанія" ("Укрфінжитло") Микола Гладишенко, який до цього, у 2015–2022 рр займався адвокатською діяльністю.

Окрім того членами ради стали три іноземця. Серед них Пьотр Новак, який у 2022–2024 рр був членом правління, директором з інформаційних технологій та технічним директором АТ ПЗУ, у 2021–2022 рр міністром економічного розвитку та технологій Польщі, а у 2018 – 2020 рр – головою польської Комісії з нагляду за аудиторською діяльністю.

Єжи Яцек Шугайєв у 2018–2024 рр був головою правління КредоБанку, а Ева Кароліна Маргарета де Фальк є незалежним директором та головою аудиторського комітету ради директорів АТ Бетссон, головним юрисконсультом АТ Команда Олівія, незалежним членом ради директорів та головою комітету з ризиків та аудиту ради директорів АТ Скандіабанкен, гендиректором та головою ради АТ Де Фальк Консалтинг. Окрім того у 2021–2023 рр вона очолювала АТ Холдинг Тессін Нордік та АТ Тессін Нордік, а у 2016–2019 рр – АТ Сведбанк Франчайз.

Зазначається, що строк повноважень членів наглядової ради становить три роки з дати вступу на посаду всіх членів наглядової ради, який відбудеться у разі погодження їх кандидатур Нацбанком.

Як повідомлялось, перша після націоналізації Сенс Банку наглядова рада була сформована у скороченому складі з п'яти членів на чолі з ексголовою представництва ЄБРР в Україні Шевкі Аджунером в липні 2023 року. Представниками держави в ній залишаються Андрій Свистун та Владислав Власюк.

Станом на початок цього року за загальними активами Сенс Банк посідав 9 місце (143,73 млрд грн, або 3,85%) серед 61 українського банку.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міністр фінансів США закликав МФО співпрацювати з Американсько-Українським інвестфондом відновлення

Американцям потрібно $839 тис. для фінансового комфорту - опитування

ЄІБ надасть Укргазбанку кредити на суму EUR120 млн для підтримки МСП та реалізацію енергопроєктів

"Енергоатом" та Westinghouse на URC фіналізували домовленості про виробництво в Україні ядерного палива за американською технологією

ЄІБ надасть Ощадбанку кредит на EUR50 млн для енергопроєктів

Укрексімбанк та SACE (Італія) підписали Меморандум про взаєморозуміння для розвитку міжнародного співробітництва

ЄІБ розширив грантові програми для зміцнення енергетичної стійкості громад загальним бюджетом біля EUR40 млн

ЄС надав новий пакет підтримки України в EUR600 млн

Україні після перегляду квот на поставки пшениці до ЄС потрібно знайти нові ринки для 3,2 млн тонн, допомогти могло б ЕКА – думка

Трейдери в 2024/25 МР не експортували з України 16,2 млн тонн зерна, загроз для внутрішньої продовольчої безпеки немає - УЗА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА