Інтерфакс-Україна
12:24 18.03.2025

Українські IT-компанії переходять від аутсорсу до створення власних продуктів, і це хороша історія – СЕО MODUS X

2 хв читати
Українські IT-компанії переходять від аутсорсу до створення власних продуктів, і це хороша історія – СЕО MODUS X

Українські ІТ-компанії все частіше переходять від аутсорсингу до створення власних продуктів, і це дуже підвищує якість сприйняття України та українських IT, повідомив СЕО MODUS X Дмитро Осика.

"З тенденцій, які мене теж тішать, це те, що наші українські IT-компанії дедалі більше переходять від класичного галерного підходу, коли вони просто продають ресурси на сторону, до сервісно-продуктової історії. Тобто, вони намагаються зробити продукти й вивести їх на ринок", – сказав Осика в ексклюзивному інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За його словами, це дуже покращує якість сприйняття України та українських IT, і "це хороша історія".

"Сподіваюся, таких кейсів, як Grammarly (розроблена в Україні Алексом Шевченком, Максом Литвином та Дмитром Лідером онлайн-платформа на основі AI для допомоги у спілкуванні англійською мовою - ІФ-У), у нас буде з'являтися більше, зокрема, й завдяки такому підходу", – зазначив Осика.

Як повідомляв в цьому ж інтерв’ю СЕО MODUS X Дмитро Осика, вартісь середнього проєкта цифровізації складає 5-8 млн грн, і цього достатньо для створення базових речей.

MODUS X утворилася наприкінці 2022 року, виділившись зі структури енергохолдингу ДТЕК після реалізації трирічної програми цифрової трансформації групи компаній ДТЕК "Modus", аби напрацювати конкурентність на ринку, в тому числі за межами України, та отримати нові перспективи.

ДТЕК володіє компанією MODUS X, але зараз вона працює не тільки з компаніями групи, але фокусує увагу на клієнтів, не пов’язаних з нею, як на ринку України, так і за її межами. MODUS X розробляє плани виходу на ринок Європи (насамперед Польщі), вважаючи його пріоритетним, оскільки там представлений її ключовий клієнт ДТЕК, але допускає можливість виходу й на інші ринки, в тому числі США.

З березня 2024 року компанія залучила 14 нових клієнтів не з групи ДТЕК, серед яких великі українські бізнеси з таких галузей, як рітейл, банківська сфера, автомобільний дистрибуційний бізнес, агросектор та виробництво продуктів харчування. В енергосекторі її частка як ІТ-компанії складає не менше 25%. В компанії на цей час працює 700 співробітників.

СЕО вказав, що компанія вже реалізувала понад 400 проєктів, переважно для Групи компаній ДТЕК, більшість з яких, зокрема, по ДТЕК Енерго, ВДЕ, можуть бути адаптовані для інших компаній та бізнесів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В Бучанському районі пошкоджені 2 багатоповерхівки та 3 приватні будинки, постраждалих нема

В Ізюмі через вибух ВНП двоє загиблих, один поранений

У Ватикані на час конклаву відключать мобільний зв'язок у районі Сикстинської капели

Енергетики оперативно повернули світло в Запоріжжя після масованої атаки БПЛА та пошкоджень ЛЕП

Головком армії Пакистану заявив, що внаслідок індійських ударів загинули 26 жителів

Кабмін створив міжвідомчу групу для вдосконалення рекрутингу іноземців до Сил оборони

Українці на хорошій позиції і готові до всеосяжного припинення вогню – Келлог

Ракета компанії SpaceX вивела на орбіту чергову групу інтернет-супутників Starlink

Понад 20 комерційних авіарейсів перенаправлено в обхід пакистанського повітряного простору

Сили оборони вразили за добу 10 районів зосередження окупантів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА