Интерфакс-Украина
10:32 08.08.2017

МЕРТ пропонує дозволити ГЗК Кривбасу збільшити скидання зворотних вод в Інгулець

3 мин читать
МЕРТ пропонує дозволити ГЗК Кривбасу збільшити скидання зворотних вод в Інгулець

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) підготувало проект розпорядження Кабінету Міністрів України про дозвіл збільшити на 63,6% гірничорудних підприємств Криворізького басейну скидання зворотних вод з хвостосховищ в р. Інгулець з 9,596 млн куб. м (у період з 1 листопада 2016 року до 1 березня 2017 року) до 15,7 млн куб. м (з 1 листопада 2017 року до 1 березня 2018 року) в запобігти виникненню аварійної ситуації на гідротехнічних спорудах.

Проект розпорядження уряду "Про скидання надлишків зворотних вод у річки Інгулець і Саксагань", пояснювальна записка до нього і регламент скидання надлишків зворотних вод Кривбасу розмістив департамент промислової політики МЕРТ на сайті відомства для обговорення.

У документах наголошується, що на Кривбасі є 21 млрд тонн розвіданих запасів залізних руд, промислові запаси становлять 18 млрд тонн з глибиною залягання до 2,7 км. З початком освоєння надр Кривбасу видобуто близько 6 млрд тонн залізорудної сировини. Наразі в Кривбасі одночасно експлуатують 18 родовищ, які розробляються відкритим і підземним способами.

У басейні діє вісім шахт з видобутку залізної руди підземним способом і 10 відкритих кар'єрів п'яти ГЗК. У 90-х роках було зупинено роботу шести шахт, три з яких закриті і ліквідовані, три - в режимі сухої консервації.

Сумарно ГЗК і законсервовані шахти відкачують на поверхню до 40 млн куб. м підземних вод, з яких 16-17 млн куб. м високомінералізованої води. Максимальні можливості із використання підземних вод в оборотних циклах гірничорудних підприємств - близько 28-30 млн куб. м на рік. Решта 11-12 млн куб. м надлишків зворотних вод тимчасово акумулюються в ставках-накопичувачах, які необхідно скидати в річки Інгулець і Саксагань, щоб уникнути затоплення шахт і кар'єрів, їхнього зупинення і для запобігання техногенним катастрофам.

Зайві скидувальні зворотні води розбавляють водами Дніпра (близько 40-45 млн куб. М) для нормалізації концентрації солей. Ще близько 60 млн куб. м дніпровської води направляється на промивку русла р. Інгулець і близько 8 млн куб. м - для промивання русла р. Саксагань. Сумарно задіюється близько 108 млн куб. м дніпровської води.

Роботи здійснюються за рахунок гірничорудних підприємств.

Як наголошується в пояснювальній записці, що проект розпорядження не потребує проведення консультацій з громадськістю.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів України розпорядженням №929-р від 7 грудня 2016 року, підписаним прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом, дозволив гірничорудним підприємствам Криворізького басейну скидати зворотні води з хвостосховищ в р. Інгулець до 1 березня 2017 року.

Відповідальність за дотримання вимог регламенту скидання надлишків зворотних вод покладено на МЕРТ, контроль за його виконанням - на Державну екологічну інспекцію та Державне агентство рибного господарства.

Крім того, Держводгоспу доручалося розробити та затвердити на підставі гідрологічного прогнозу весняної повені у 2017 році в басейні р. Інгулець регламент промивання русла та екологічного оздоровлення з визначенням відповідальності за його виконання.

МЕРТ, Мінекології, Держводгоспу спільно з Дніпропетровською, Миколаївською та Херсонською облдержадміністраціями, а також з Криворізькою міськрадою і гірничорудними підприємствами доручалося затвердити план заходів поетапного зниження обсягів скидання надлишків зворотних вод у р. Інгулець, поліпшення якості води в річці, Карачунівському водосховищі, водозаборі Інгулецької зрошувальної системи до 2025 року, забезпечити контроль за його виконанням.

Документ ставив МЕРТ завдання в установленому порядку забезпечити взаємодію з гірничорудними підприємствами згідно з додатком щодо здійснення ними заходів щодо розробки регламентів, а також робіт на розбавлення зворотних вод під час їх скидання і на промивання русла р. Інгулець залежно від фактичного обсягу скидання за рахунок власних коштів.

У додатку до розпорядження містилися фактичні обсяги відкачування зворотних вод за гірничорудними підприємствами до 1 березня 2017 року. Загалом обсяг відкачування за підприємствами було визначено в 12886,9 тис. куб. м, зокрема Криворізький залізорудний комбінат - 5893 тис. куб. м, "Євраз Суха Балка" - 805,7 тис. куб. м, "ArcelorMittal Кривий Ріг" - 3066,4 тис. куб. м, Центральний гірничо-збагачувальний комбінат - 3121,8 тис. куб. м.

ПОСЛЕДНЕЕ

Продолжаются аварийно-спасательные работы на месте попадания баллистической ракеты в Кривом Роге - ГСЧС

Из 14 погибших в Кривом Роге шестеро детей - Зеленский

В Кривом Роге 14 погибших в результате ракетного удара, из них 5 детей

Беспилотные системы - геймченджер, и мы только на старте раскрытия их потенциала, - глава "АОЗ"

В Кривом Роге 12 погибших, 50 раненых в результате ракетного удара РФ - Вилкул

Трамп заявляет о готовности Вьетнама отменить пошлины против США

"УЗ" возобновила программу "Железные друзья", начислив пользователям мобильного приложения дополнительные 10 тыс. "обнимашек"

Россияне нанесли ракетный удар по Кривому Рогу

Правление банка «Украинский капитал» пополнилось экс-представителями Коминбанка и БИЗбанка

Россия уже пытается дестабилизировать Европу с помощью гибридных мер, - глава Военного комитета ЕС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА