18:15 17.10.2023

Задача каждого руководителя медицинского учреждения – проверить состояние генераторов - первый замминистра здравоохранения

3 мин читать
Задача каждого руководителя медицинского учреждения – проверить состояние генераторов - первый замминистра здравоохранения

Первый заместитель министра здравоохранения Украины Сергей Дубров в блиц-интервью агентству "Интерфакс-Украина" рассказал о подготовке медицинских учреждений к работе в условиях возможных блекаутов (подается на украинском языке).


-  Чи всі медичні заклади забезпечені генераторами?

- Ми заздалегідь готувалися до екстрених умов роботи, тому  протягом останнього року лікарні активно забезпечувалися генераторами.

Важливо пам’ятати: лікарні належать до критичної інфраструктури, тому в них не зникає електроенергія під час планових відключень, тільки під час блекаутів.

Від початку війни Міністерство охорони здоров'я скоординувало поставки до лікарень понад 2 600 генераторів різної потужності. (від 7,5 кВт до 200 кВт). Генератори розподіляються відповідно до потреб лікарень. Десь може бути встановлено один потужний генератор на всю лікарню, а десь їх кілька невеликої потужності.

До того ж під час контрактування медзакладів з Національною службою здоров'я України ще на 2022 рік була вимога, що кожна лікарня зі стаціонарним відділенням має бути забезпечена щонайменше одним генератором.

Наразі в медзакладах країни є 8 444 генераторів, але більшість з них - невеликої або середньої  потужності.

Також ми розуміємо проблеми з водопоставчанням та теплом, що постають під час блекаутів, тому частина лікарень наразі є повністю автономними. Вони мають власні свердловини та автономні котельні, що робить їх ще більше стійкими до можливих блекаутів.

Окрім цього, у медзакладах, а також в пологових та дитбудинках, встановлено 1092 станції Starlink, тому у разі критичних ситуацій, коли під час відключень світла спостерігаються перебої з мобільною мережею, вони зможуть залишатися на зв’язку.

Паралельно працюємо над тим, щоб обладнати медзаклади сонячними станціями. Вже 32 українські медзаклади мають сонячні станції з акумуляторами, які накопичують енергію.


- Чи плануються дозакупівлі генераторів? Якщо так, то скільки, яких, на яку суму? Чи покривають потребу в генераторах місцеві бюджети?

- Генератори постачаються до медзакладів за рахунок різних джерел: зокрема, значну частину генераторів МОЗ скоординував до лікарень  за допомогою різних міжнародних партнерів та благодійників. Окрім того, частина генераторів була закуплена за кошти платформи U24. А ще генератори закуповують самі лікарні та місцева влада.

Зокрема, сьогодні кожному медзакладу важливо мати кількаденний резерв палива для генератора. Забезпечення пальним для генератора – спільне завдання керівника медзакладу та місцевої влади, яка є власником лікарні.


- Будуть генератори забезпечувати роботу медзакладів в повному обсязі чи тільки покриватимуть критичну потребу, зокрема для реанімації, операційних, тощо?

- Насамперед нагадаємо, що лікарні - це об'єкти критичної інфоарстурктури, які не задіяні у віялових відключеннях, вони постачаються електроенергією першочергово. Тому її відсутність може бути лише у випадку істотних пошкоджень мережі або блекаутів.

Обсяг забезпечення електроенергією залежить від потужності генератора. Як мінімум генератор має живити реанімації, операційні, кисневі станції та інше критично важливе обладнання, що дасть змогу рятувати життя пацієнтів. Як максимум - забезпечити електроенергією весь корпус медзакладу, включаючи палати тощо.


- Чи можуть працювати генератори, закуплені минулого року, чи їх треба буде замінювати?

- Наразі завдання кожного керівника медзакладу, на якому ми наголошуємо вже не перший тиждень, – перевірити стан генераторів: чи все працює без збоїв. Обслуговуванням генераторів має займатися безпосередньо медичний заклад.

ЕЩЕ ПО ТЕМЕ:

РЕКЛАМА

ПОСЛЕДНЕЕ

ЕИБ разрабатывает программы энергоэффективного восстановления жилого фонда и создания социального жилья

Юрий Бова: Наша самая первая задача – сохранить весь потенциал существующего бизнеса

Директор юридического департамента компании "Санофи в Украине" – о доступе пациентов Украины к инновационной терапии

Максим Доценко: Красный Крест – это отображение лица государства

Каждый обмен пленными дает новую информацию и надежду родным - Уполномоченный по вопросам пропавших без вести

Пока Украина нуждается в гуманитарной помощи из-за жестокой войны со стороны России, мы будем с вами - директор по соседству Генерального директората ЕК по гуманитарной помощи

Михаил Бакуненко: Запрет экспорта газа, игнорирование законодательства и отчуждение бизнеса – настоящее отрасли в Украине

Нам всегда не хватает денег, потому что мы постоянно развиваемся – управляющий партнер "ТК-Домашний текстиль"

"Укрэнерго" готово содействовать развитию собственной генерации промпотребителями – глава компании

Мы можем совершенствовать диагностику с помощью ИИ - завотделом Института им. Филатова

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА