15:50 02.11.2023

Система командировок медиков на прифронтовые территории показала свою эффективность – замминистра здравоохранения Карчевич

3 мин читать
Система командировок медиков на прифронтовые территории показала свою эффективность – замминистра здравоохранения Карчевич

Формирование кадрового резерва для работы на деоккупированных территориях становится одной из приоритетных задач органов власти. Заместитель министра здравоохранения по вопросам цифрового развития Мария Карчевич рассказала агентству "Интерфакс-Украина" о принципах создания кадрового резерва медиков для обеспечения учреждений здравоохранения государственной и коммунальной собственности

(подается на украинском языке)

Текст: Анна Левченко


- Як буде створюватися резерв?

- Для створення резерву медпрацівників для роботи на деокупованих територіях запрацює електронна система. МОЗ у взаємодії з партнерами працює над створенням кадрового резерву працівників сфери охорони здоров’я для роботи на майбутніх деокупованих територіях. Користувачами стануть медпрацівники, зареєстровані у ній і зараховані до резерву. Кожен медик матиме особистий кабінет, тобто профіль, за допомогою якого зможе обмінюватися документами та інформацією з іншими користувачами.

Система взаємодіятиме з іншими інформаційними системами та державними електронними інформаційними ресурсами, зокрема з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Єдиною державною електронною базою з питань освіти - для отримання відомостей про фаховість медпрацівників.

У системі також міститиметься інформація про потребу в працівниках, зокрема в Автономній Республіці Крим, м. Севастополь, Донецькій, Луганській, Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях тощо.

Попри те, що МОЗ нині формує резерв медиків для роботи на деокупованих територіях, вже показала свою ефективність система відряджень на прифронтові території. Ми відряджаємо медичних працівників на два-чотири тижні з ротацією. Зібрали усіх охочих з усіх регіонів країни. Це понад 1 тис. працівників, які виявили бажання їхати на деокуповані та прифронтові території та допомагати своїм колегам.

Так, для підсилення лікарень у Херсонській та Миколаївській областях вже було залучено 196 медиків-добровольців. Найбільше медиків працювали або й досі працюють на Херсонщині – 146 осіб, ще 48 – на Миколаївщині.

А нещодавно медиків почали залучати й для медзакладів Запорізької області. До речі, проект досі реалізується за підтримки ВООЗ.

Невдовзі все це працюватиме через залучення інформаційної системи "Резерв працівників сфери охорони здоров’я для роботи на деокупованих територіях України".

Приємно, що глава Мінреінтеграції назвала МОЗ серед лідерів у питанні формування кадрового резерву.


- Наскільки добровільно? За рахунок кого?

- Абсолютно добровільно. Є така гарна фраза: не замість кого, а разом з ким. Усі бажаючі медики зможуть зареєструватися в системі на добровільній основі і будуть зараховані до резерву. Для цього достатньо мати документи, що підтверджують професійну компетентність працівника сфери охорони здоров'я, а саме:

- копію документа про освіту (в разі відсутності інформації про нього в Єдиній державній електронній базі з питань освіти);

- копію сертифіката спеціаліста (лікаря-спеціаліста, провізора-спеціаліста тощо);

- копію посвідчення про присвоєння/підтвердження відповідної кваліфікаційної категорії (за наявності).


- Чи будуть намагатися повертати медиків, які виїхали й вже працевлаштувалися в інших містах?

- Це добровільна участь. Чи переїзд-повернення під власну відповідальність.

На початку війни було створено Портал вакансій для пошуку роботи для внутрішньо переміщених осіб. Йому вже півтора роки. Відомо, що за понад рік існування порталу вакансій для медиків надійшло понад дві тисячі пропозицій. На вебресурсі можна ознайомитися з усіма можливими опціями працевлаштування, додатковими перевагами та можливостями, щоб знайти роботу за своїм запитом.

ЕЩЕ ПО ТЕМЕ:

РЕКЛАМА

ПОСЛЕДНЕЕ

Самый лучший рынок – прогнозированный и с равными условиями для всех – глава "Укргидроэнерго"

Если ты прозрачен, то тебя будут облагать налогом еще больше - глава Райффайзен Банка о повышении налогов на банки

СЕО "Укрэнерго" Кудрицкий: "Рынок должен прекратить генерировать долги"

Быть объектом критической инфраструктуры - это и большие преимущества, и четкие обязательства – глава Госспецсвязи

Нашей целью является создание условий, при которых пассажиры будут предпочитать ж/д транспорт автобусам - собственник RegioJet

Наша задача – сформировать рынок гуманитарного разминирования в Украине

Потребности в системе здравоохранения возрастают из-за войны - руководитель Офиса ВОЗ в Украине

Корпоративный клиент хочет понимать, что он ценен для страховщика

Сезонность влияет только на длину очереди на МАПП, а не ее наличие - замначштаба Западного регионального управления Госпогранслужбы Матвийчук

Контакт со смертью запускает развитие ПТСР - патофизиолог Виктор Досенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА