Інтерфакс-Україна
19:31 21.02.2025

Українські пацієнти можуть втратити доступ до соціальних програм через нове регулювання фармринку

2 хв читати
Українські пацієнти можуть втратити доступ до соціальних програм через нове регулювання фармринку

Українська бізнес-спільнота попереджає, що нове регулювання фармацевтичного ринку, яке передбачає повну заборону маркетингових угод, може залишити близько 200 тисяч пацієнтів без доступу до соціальних програм підтримки. Про це йдеться у заяві провідних бізнес-асоціацій після спільної наради з Держлікслужбою України, передає видання "Аптека.ua".

У обговоренні взяли участь  Американська торговельна палата в Україні, Асоціація виробників інноваційних ліків (APRaD), Асоціація представників міжнародних фармацевтичних виробників (AIPM Ukraine), Європейська Бізнес Асоціація (European Business Association), Всеукраїнська фармацевтична спілка "ФАРМУКРАЇНА", Європейська фармацевтична асоціація, Аптечна професійна асоціація України, Всеукраїнська фармацевтична палата, а також фармацевтичні виробники KRKA, Pfizer, Servier, Фармацевтична фірма "Дарниця" та інші.

IMG-1446-640x534

Учасники зустрічі наголосили, що існує ризик припинення соціальних програм підтримки та програм лояльності для пацієнтів, які реалізуються виробниками спільно з аптеками та оформлені як маркетингові активності, а також, як наслідок, обмеження доступності відповідних лікарських засобів. Загалом, за інформацією, озвученою під час наради, у різні програми підтримки пацієнтів залучено близько 200 тис. українців.

Крім того, бізнес-спільнота вказала на необхідність адаптації маркетингових практик до європейських стандартів. Водночас вони застерегли, що повна заборона маркетингу може призвести до суттєвого зростання цін на ліки, оскільки саме завдяки маркетинговим угодам аптеки утримували націнку на рівні 14–15% – найнижчому за останнє десятиліття.

Крім того, існує ризик втрати гнучкого управління ціноутворенням, зокрема через відсутність механізмів зворотного коригування цін, які дозволяють зменшувати вартість ліків при пошкодженні упаковки чи сезонних знижках.

За підсумками наради бізнес-спільнота планує найближчим часом підготувати в найкоротші терміни спільні пропозиції до змін у нормативно-правові акти з метою запобігання вказаним ризикам та збереження стабільності роботи операторів ринку.

IMG-1468-640x339

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Залишки отриманих за послуги в рамках ПМГ коштів на рахунках медзакладів з початку року скоротилися на 2 млрд грн

МОЗ: національний каталог ліків буде сформований через місяць

МОЗ констатує нерівномірне навантаження на лікарів первинної ланки по регіонах

Україна очікує від Глобального фонду рішення щодо продовження фінансування програм лікування пацієнтів з ВІЛ/СНІД

Дефіцит фінансування закупівлі ліків складає 8 млрд грн, пацієнти вимагають підтримати законопроект про збільшення держфінансування

Pfizer купує права на протираковий препарат у китайської 3SBio за суму до $6 млрд

Заснована Пінчуками мережа "Повернення" до кінця року відкриє до 20 центрів ментального здоров’я

Україна забезпечує хірургічне лікування меланоми в рамках ПМГ, однак сучасна терапія не закуповується, – експерт

Рада ухвалила закон про запровадження "правила Болар"

Дослідження лікування бойової травми ока є унікальним досвідом українських офтальмологів – експерт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА