Інтерфакс-Україна
18:21 10.07.2019

В Україні 90% пацієнтів із ВІЛ, які перебувають на замісній терапії, отримують лікування - ЦГЗ

2 хв читати
В Україні 90% пацієнтів із ВІЛ, які перебувають на замісній терапії, отримують лікування - ЦГЗ

 В Україні 90% пацієнтів із ВІЛ, які перебувають на замісній підтримувальній терапії (ЗПТ), отримують антиретровірусну терапію (АРТ).

Як повідомляє Центр громадського здоров'я (ЦГЗ), участь осіб, що живуть із ВІЛ, у програмі ЗПТ "значно підвищує їх прихильність до АРТ і сприяє кращому охопленню терапією людей, котрі вживають наркотики ін'єкційно".

При цьому із ВІЛ-позитивних осіб, які вживають наркотики ін'єкційно, отримують АРТ тільки 38%. Водночас серед ВІЛ-позитивних осіб, які отримують ЗПТ, терапію від ВІЛ отримує більш як 90%.

За даними ЦГЗ, наразі в 13 регіонах України охоплено лікуванням понад 90% пацієнтів ЗПТ з ВІЛ-інфекцією, в дев'яти регіонах охоплено понад 80%, в трьох – менш як 80%.

Водночас у Києві, Одеській і Харківській областях більш як 98% пацієнтів, які перебувають на ЗПТ, також отримують АРТ.

У ЦОЗ нагадують, що в 2016 р. Україна приєдналася до ініціативи Fast-Track Cities, мета якої - до 2030 року подолати СНІД шляхом активної протидії епідемії у великих містах, де проживає близько 70% всіх ЛЖВ.

Для реалізації цієї стратегії вже в 2020 р. за рахунок впровадження прогресивних підходів до профілактики ВІЛ, доступу до лікування, підтримки пацієнтів та інформування населення має бути виконано цілі "90-90-90", зокрема 90% осіб, що живуть із ВІЛ, мають знати про свій ВІЛ-статус, 90% осіб, які знають про свій позитивний ВІЛ-статус, мають отримувати відповідне лікування і 90% осіб, які лікуються, повинні мати вірусне навантаження, яке не визначається.

Як повідомлялося, Держпрограма замісної підтримувальної терапії у 2018 році охопила 27,4% осіб, які перебувають на диспансерному обліку, або 3,8% від оціночної кількості споживачів опіоїдів.

За даними ЦГЗ, станом на 1 січня 2019 року послуги ЗПТ на базі 211 лікувально-профілактичних установ отримувало 11,385 тис. ос.

Кількість учасників ЗПТ у 2018 році порівняно із 2017 роком збільшилася на 221 ос. - до 1,196 тис. ос. Найвищі темпи розширення програми в Дніпропетровській, Запорізькій і Черкаській областях.

З кінця 2017 р. програма ЗПТ перейшла на фінансування за рахунок державного бюджету і повністю забезпечена препаратами, закупленими за державні кошти.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Виробники та імпортери задекларували в Нацкаталозі ціни на 2,7 тис. препаратів

Саудівська Аравія запустила 5-й пакет допомоги із протезування українців у Польщі на $3,5 млн

Кабмін спростив вимоги до роботи аптек у сільській місцевості та на прифронтових територіях

Львівські лікарі провели унікальну операцію ALPPS на печінці 10-місячному малюку

"Санофі та мережа медцентрів Into-Sana оголосили про стратегічне партнерство

Ляшко залишається міністром охорони здоров’я в оновленому уряді, профільний комітет Ради сподівається на продовження плідної співпраці

"Артеріум" на 2010 р. мав в РФ реєстрацію до 12 препаратів, наразі правами на деякі препарати корпорації в РФ володіє "АРТ-ФАРМ" - відкриті джерела

Мобільні реабілітаційні команди УЧХ  за півтора року провели майже 9 тисяч сесій з відновлення здоров'я людей

МОЗ проведе аудит 100 медзакладів, які пріоритетно приймають поранених захисників

Мережа клінік ADONIS з початку року розширила перелік медпослуг до 80 напрямів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА