11:43 17.05.2023

Как развиваться в условиях отсутствующего верховенства права – основной вопрос послевоенного восстановления

3 мин читать

(подается на языке оригинала)

У середу, 17 травня, в Інформаційному агентстві "Інтерфакс Україна" відбулась презентація дослідження "Економічні пріоритети для повоєнної України: план реформ" https://case-ukraine.com.ua/publications/ekonomichni-priorytety-dlya-povoyennoyi-ukrayiny/.

Команда CASE (Польща) та CASE Україна підготувала комплексний рамковий звіт високого рівня із пропозиціями подолання викликів, що постануть перед пост-воєнною Україною. Звіт охоплює широкий спектр критичних питань, пов’язаних з реформою економіки країни, з практичним акцентом на стратегіях досягнення економічного зростання у післявоєнні роки, у період поки верховенство права в країні ще лишатиметься в стані формування.

Над документом працював колектив із 14 авторів, а рецензентами виступили такі відомі економісти як голова консультативної ради CASE (Польща) Андерс Аслунд, колишній віце-прем’єр-міністр і міністр фінансів Польщі Лєшек Бальцерович, заступник Прем’єр-міністра і Міністр фінансів Словаччини у 2002–2006 та 2010–2012 роках Іван Міклош та віце-президент правління CASE (Польща) Ян Хагемейєр.

"Нам сьогодні не вистачає бачення майбутнього: що буде з Україною після нашої перемоги, - зазначив актуальність звіту старший програмний менеджер Програми сприяння громадській активності "Долучайся!" (USAID/ENGAGE) Айдер Халілов, - Цей звіт одним із важливих документів для того щоб подумати як можна відбудовувати нашу країну після війни".

Повоєнне відновлення Україну може бути успішним лише у разі залучення приватного капіталу. "Однак приватний капітал не прийде в країну, де відсутнє верховенство права. Судова та правоохоронна реформа критичні і вони будуть впроваджуватись. Проте у післявоєнні роки верховенства права не буде. Ключове питання післявоєнного відновлення – як запустити двигун економічного росту в умовах відсутнього верховенства права в країні, - зазначив під час заходу виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук".

Забезпечення дотримання рекомендацій Європейської комісії стане для української влади найкращою стратегією досягнення відчутних результатів в процесі сталої й ефективної відбудови держави.

Як йдеться у звіті, органи влади мають застосувати спрощені інструменти економічної політики для стимулювання економічного розвитку: дерегуляція, зниження монополізації ринків, спрощення трудового законодавства,  звільнення підприємців від необхідності доводити наглядовим органам свою невинуватість, вдосконалення податкових і митних процедур.

Автори дослідження переконані, що необхідно продовжити реформу децентралізації, зокрема через чіткий розподіл повноважень між центральним урядом, регіонами та місцевими органами влади, підвищення фіскальної автономії на місцевому рівні. 

Ще одна пропозиція від авторів звіту – використовувати заморожені (та потенційно конфісковані) російські активи як заставу для страхування так званих політичних ризиків, тобто для страхування відносин між державою та приватними інвесторами. Фонд відновлення України, що буде розпоряджатись конфіскованими російським коштами, має слугувати гарантом виконання ухвал іноземних судів не лише щодо приватних юридичних осіб, а й щодо українських державних органів. 

Оцінка успішності правових реформ потребуватиме нових показників, наголошується у звіті. "Впровадження верховенства права має бути прямо пов'язано з фінансуванням відновлення України, - додав Дмитро Боярчук. – Оскільки готових показників для такої оцінки немає, необхідно буде створити цифрову шкалу оцінювання темпів впровадження реформ".

На думку Айдера Халілова, наступним кроком після презентації звіту має стати комунікація з суспільством, щоб викладені напрацювання не залишилися в академічному середовищі.

Для впровадження економічних пріоритетів, запропонованих у звіті, та сприяння західній модернізації України буде створена громадська коаліція. "Ми закликаємо до співпраці та об’єднання представників різних середовищ – від підприємців до громадських організацій, - розповів засновник просвітницької ініціативи "Останній капіталіст" та ініціатор громадської коаліції Валентин Краснопьоров. Наша мета – сформувати спроможну, самодостатню силу, яка зможе організовуватись для захисту своїх інтересів та просування ринкового шляху розвитку своєї громади та усієї країни". Найближчим часом буде презентовано бачення та стратегію нової коаліції.

Це дослідження представлено CASE Україна в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст дослідження є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США

ЕЩЕ ПО ТЕМЕ:

РЕКЛАМА

ПОСЛЕДНЕЕ

Саммит Группы Семи и Саммит мира: КБФ проведет специальное событие с участием послов G7

Инвестклимат, евроинтеграция, реформы. АЮУ провела Первый инвестиционный форум

ОКО за ОКО: еще двум бригадам ДШВ отгружены комплексы обнаружения и уничтожения Пульстрон

Украинский Красный Крест делает все для преодоления гуманитарного кризиса в стране - Доценко

Зерно - Свиньи - Мясо: цепь добавленной стоимости

На Оболонском острове 100-летних деревьев не существовало, а вместо снесенных аварийных высадили в 5 раз больше, - гендиректор "Плесо"

Группа ТАС выходит на европейские рынки: модернизация производства, инновационные продукты и международные стандарты качества

Американская торговая палата в Украине приглашает на Летний день донора крови

Huawei стал лидером рейтинга международной консалтинговой компании Gartner

АО "Банк Альянс" категорически отрицает причастность к делу, связанному с предложением неправомерной выгоды адвокатом представителю правоохранительных органов

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА