16:38 08.02.2024

Дело "ДЕЛЬТА БАНКА": адвокаты Николая Лагуна пытаются перевести дело в Печерский суд, где ранее уже были применены правки Лозового для закрытия других производств

2 мин читать
Дело "ДЕЛЬТА БАНКА": адвокаты Николая Лагуна пытаются перевести дело в Печерский суд, где ранее уже были применены правки Лозового для закрытия других производств

(подаётся на языке оригинала)

У п'ятницю, 9 лютого, об 11:50 Київський апеляційний суд розгляне клопотання захисту екс-власника "Дельта Банку" Миколи Лагуна про направлення кримінального провадження щодо привласнення коштів "Дельта Банку" (cправа № 761/25125/23) з Шевченківського районного суду до Печерського районного суду м. Києва.

Раніше саме у Печерському суді слідча суддя Івлєва Т.В. у жовтні 2022 року винесла ухвалу, в якій зобов’язала уповноваженого прокурора прийняти постанову про закриття провадження щодо підозрюваного Лагуна М.І., застосувавши так звані "правки Лозового". Генеральна прокуратура продовжує оскаржувати цю ухвалу.

Нагадаємо, в епізоді, що розглядається Шевченківським районним судом у межах справи № 761/25125/23, Національна поліція зібрала докази привласнення понад 250 млн гривень головою спостережної ради банку у злочинній змові із заступниками голови ради директорів та директором підконтрольної юридичної особи. Цей епізод є частиною ширшої справи про розтрату 1 млрд 144 млн грн (149 млн дол.), що інкримінується колишньому голові спостережної ради та власнику Миколі Лагуну та топ-менеджерам "Дельта Банку".

У жовтні 2023 року Микола Лагун був оголошений у розшук Шевченківським районним судом м. Києва в іншій кримінальній справі (№ 761/8406/23), у якій він виступає обвинуваченим за епізодом щодо виведення з банку коштів на суму понад 76,5 млн дол. США. Раніше у червні 2023 року, коли Микола Лагун вперше взяв участь у судовому засіданні у форматі відеоконференції, його адвокати визнали, що він перебуває за межами України, в Республіці Австрії.

Довідково: У березні 2015 року Національний банк України відніс АТ "Дельта Банк" до категорії неплатоспроможних, а у жовтні того ж року ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Як стверджує ФГВФО, збитки банку були спричинені виведенням з нього активів, починаючи з 2011 року, шляхом кредитування пов’язаних компаній в Україні та перерахування ними отриманих коштів за кордон за фіктивними контрактами. Ці дії призвели до неплатоспроможності банку у 2015 році та нестачі коштів для розрахунку з його кредиторами під час виведення установи з ринку.

 

 

ЕЩЕ ПО ТЕМЕ:

РЕКЛАМА

ПОСЛЕДНЕЕ

Минкульт привлекает ученых к сохранению культурного наследия

Sense Bank заключил первую сделку Swap через расчетный центр в Украине

Устойчивый агробизнес объединил в Киеве аграриев со всей Украины на международной конференции на "Агровесне"

В столичном образовательном центре Experts Club пройдет выставка живописи, посвященная преодолению посттравматического стрессового расстройства

Группа компаний "Винниковская табачная фабрика" уплатила в бюджет более 7 млрд грн

Франко-украинская торговая палата объявляет конкурс "Создано женщинами - 2024"

Sense Bank возобновил функцию кредитования по популярной карте

Владимир Кличко привез на передовую на Донбасс дроны и броневик - Виталий Кличко

Презентация книги Сергея Нагорянского "Доброго здоров’я! Ми з "Охматдиту!" состоится в НЦ "Украинский Дом"

"Украинская команда" привезла на южное направление FPV-дроны для защитников

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА