Спецпроєкти

Не передавайте свою платіжну картку чи банківський рахунок стороннім особам! Не ставайте співучасником злочину!

Банківська картка — це не просто спосіб зняти гроші з банкомату чи розрахуватися в магазині. Це частина вашої цифрової ідентичності. Якщо ви передаєте її комусь — ви віддаєте контроль над своїм ім’ям, безпекою і свободою.

Людей, які за гроші передають свої картки чи рахунки іншим, називають “грошовими мулами” або дропами. Такі картки та рахунки злочинці використовують для переказів крадених коштів, щоб приховати їхнє джерело надходження, водночас зловмисники залишаються в тіні.

Остерігайтеся пропозицій «орендувати» вашу картку чи банківський рахунок!

Чому небезпечно погоджуватися на такі пропозиції?

Шахраї використовують чужі картки та рахунки для незаконних  дій (шахрайство, тероризм, торгівля людьми, наркотиками та інші тяжкі злочини). Гроші переказують через різні рахунки, щоб приховати їхнє походження, водночас злочинці залишаються в тіні.

Власник платіжної картки та банківського рахунку в такій схемі стає співучасником злочину, навіть якщо він цього не усвідомлює.

Відповідальність і ризики "грошових мулів"

Навіть якщо людина не усвідомлює своєї участі у злочині, вона все одно може бути притягнута до кримінальної відповідальності за співучасть у незаконних діях або фінансуванні тероризму.

В майбутньому дроп може бути обмеженим у доступі до банківських послуг (усіх банків), а також отримати «пляму» на репутації і мати проблеми під час працевлаштування. Стати "грошовим мулом" – зіпсувати власне майбутнє.

Власники рахунків або карток можуть втратити всі свої заощадження через шахрайські операції, навіть якщо вони не будуть залучені до кримінальної справи. Залишаючи свої фінанси під контролем сторонніх осіб, громадяни ставлять під загрозу не тільки свою безпеку, але й майбутнє своєї родини.

Стати "грошовим мулом" — це не просто проблема з законом, це проблема моральності. Уникати участі в злочинних схемах — це відповідальний крок заради власної безпеки.

 

Як не стати “грошовим муломˮ?

Не передавайте платіжну картку, її реквізити, реквізити рахунку в користування іншим особам!

Ігноруйте вакансії чи роботу, які передбачають продаж або оренду вашого банківського рахунку та картки, переказ грошей між рахунками, зняття готівки для сторонніх осіб тощо.

Як відрізнити пропозицію стати "дропом" від інших пропозицій про роботу?

Отримали пропозицію стати “грошовим мулом” – повідомте про це Кіберполіцію.

Стати “грошовим мулом” можна неусвідомлено, тож, якщо ви на якомусь етапі зрозуміли, що встигли погодитися на схожу пропозицію і надали дані своєї картки / рахунку шахраям, слід звернутися до Кіберполіції, залишивши заяву на сайті або зателефонувавши за номером 0 800 505 170. Також негайно зверніться до банку та заблокуйте рахунок.

Більше інформації читайте на сайті #ШахрайГудбай Національного банку України, Департаменту кіберполіції Національної поліції України та Держспецзв’язку: https://promo.bank.gov.ua/stopfraud

Реклама
Реклама

ОСТАННЄ