Інтерфакс-Україна
09:30 24.12.2024

Автор ВОЛОДИМИР БОРЕЙКО

Київ опинився на межі екологічної катастрофи

3 хв читати
Київ опинився на межі екологічної катастрофи

Володимир Борейко, Київський еколого-культурний центр

 

Екологічна катастрофа  у Києві наближається. Ось факти :

 Ситуація із забрудненням повітря у Києві погіршується з кожним роком. Щороку Київ серед великих міст світу постійно займає за ступенем забруднення перші місця.  У Києві продовжується масове знищення зелених насаджень. За останні 10 років площа лише київських парків зменшилась на 800 га. Наприклад, парк Покал забудовники незаконно забудували вже наполовину, а парк Кіото-на одну третину. Екологічно небезпечні об’єкти Києва  досі не ліквідовані. Бортницькі очисні споруди не відремонтовані, гроші зникли.  У  Києві у 2024 р. практично зникли горобці. А це  природний індикатор. Тобто для горобців у Києві життя стає неможливим. Масштабне сінокосіння, вирубування старих дерев із дуплами та гламуризація київських парків – ось головні причини зникнення у Києві горобців.

Практично така ж ситуація у Києві  з іншими птахами. За нашими дослідженнями видовий склад птахів у київських парках у 10 разів менший, ніж у Голосіївському національному парку, де природа не гламуризується.

 З кожним роком у Києві знищуються нові водні об’єкти. Озеро Малий Небреж та сусіднє з ним невелике озеро без назви також віддані під забудову та оточені парканом забудовників. Парканом забудовників оточено також озеро без назви на початку вул. Малевича. Це озеро вже приватна власність і на його місці планується збудувати торгово-розважальний центр.

Віддано під забудову котеджами озеро Лукове в районі затоки Верблюд, озеро Лукрець поруч із Лисою горою віддано під забудову багатоповерхівками, озеро Миколаєве на Осокорках потрапило у приватну власність для сільського господарства. Понад десяток озер - Зариваха, Яремине та інші забудовані за урізом, без жодного збереження водоохоронної зони дачами та котеджами, частково забетоновані в районі так званих Нижніх садів.

Під забудову також віддано озера Небреж, Мартишев на Осокорках. Були віддані під забудову Совські ставки. Повним ходом іде забудова берегів та частини озера Глінка.

Дуже важка сітуація з охороною заповідних зон. За останні 4 роки у Києві різко зросло знищення заповідних об’єктів чи спроби їх знищити (забудувати) з вини забудовників або київської влади. Сумна статистика свідчить-якщо за останні три роки на пам’ятники культурі в Києві було організовано 21 спробу їх знищити, то на заповідні пам’ятки природи – 38 спроб. 9 спроб нам поки вдалося відбити, 29 разів забудовники та інші злодії за власною ініціативою чи з ініціативи київської влади, зуміли завдати величезної шкоди заповідним об’єктам Києва. Вже кілька років поспіль Київзеленбуд організовує незаконне зрізання гілок у вікових дерев-пам'ятників природи, навіть не погодивши ці дії із землекористувачами.

  30 травня 2024 р. Київрада ухвалила корупційне рішення № 476/8442, яким у Києві практично заблоковано створення нових заповідних об’єктів. Державна регуляторна служба України визнала його незаконним та звернулась до Кличка щоб його скасувати. Зараз КЕКЦ оскаржує це рішення у суді.

Нажаль, практично не працюють у Києві екологічні державні структури, які повинні захищати природне середовище. За підсумками останніх трьох років Департамент захисту довкілля КМДА визнано найгіршим екологічним департаментом в Україні.  Екологічна комісія Київради визнана найогиднішею в Україні серед екологічних комісій місцевих рад.

ОСТАННЄ

КАТЕРИНА ЧЕРНОГОРЕНКО

Рік Резерв+. Як цифровізація робить людяним військовий облік

ІГОР ЖДАНОВ

Україні потрібно змінити трампоцентричну зовнішню політику

ТАРАС ТАРАСЕНКО

Нова місія для воїнів ветеранів: навіщо Україні власні воєнно-охоронні компанії

ОЛЕКСАНДР КАЛЕНКОВ

Голова наглядової ради Укрзалізниці: багатомільйонна зарплата в обмін на мільярдні провали

ЮРІЙ ВІТРЕНКО

Переговори з путіним. Якими ви бачите можливості України на них?

ІРИНА ЖДАНОВА

Наука, мистецтво і відновлення для дітей: навіщо мережеві моделі освіти Україні?

АНДРІЙ ГАЙЧЕНКО

Модернізація виконавчого провадження: 5 причин підтримати законопроєкт №9363

ОЛЕГ ВИШНЯКОВ

Стартап-нація під обстрілами: як війна не зупинила венчурні інвестиції в Ізраїлі і який досвід може перейняти Україна

АНАСТАСІЯ ШУБА

White list vs Black list: що нового у закупівлях  Міністерства оборони?

СЕРГІЙ КАПЛІН

Угода тисячоліття

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА