Інтерфакс-Україна
13:56 20.11.2023

Переважній більшості українців математика стала в пригоді після школи - опитування КМІС

2 хв читати
Переважній більшості українців математика стала в пригоді після школи - опитування КМІС

Кожен дев'ятий українець (11%) заявляє, що йому не знадобилося вивчення математики після закінчення середньої школи, водночас 89% зазначили, що тією чи іншою мірою вона була потрібна, свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) з 29 вересня до 9 жовтня.

"Три головні випадки застосування математики - при взаємодії із банками, отриманні кредиту, сплаті послуг тощо (71%), використання у повсякденному житті (70%) і вплив на мислення (68% респондентів вважають, що математика сприяла розвитку їхнього логічного мислення), різниця між цими трьома пунктами незначуща. Два інших випадки застосування математики - допомога дітям у навчанні (61%) і для подальшого навчання у виші (55%). І, нарешті, 48% опитаних безпосередньо використовують математику у своїй роботі", - ідеться в пресрелізі.

Стать, вік, регіон проживання практично не впливають на відповіді, тип проживання теж майже не впливає (у селі математика потрібна 87%, у місті - 91%). Суттєвий вплив має лише освіта (серед тих, хто має освіту, нижчу за середню або середню, математику використовували 74%, серед тих, хто має середню спеціальну освіту (технікум тощо) - таких було 87%, а серед тих, хто має вищу освіту, - 94%).

На запитання, чи варто збільшити, зменшити, чи залишити як зараз кількість годин на вивчення математики в школі, більшість (51%) висловилися за те, щоб залишити все як зараз, а 25% не змогли визначитися з відповіддю. 19% опитаних вважають, що потрібно збільшувати кількість годин на математику, і лише 6% - що потрібно зменшувати.

Опитування проводилося методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) серед 1010 повнолітніх респондентів з усіх підконтрольних регіонів України. Формально статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує 3,4% для близько 50% і 1,5% для показників близько 5%, але в умовах війни до неї додається певне систематичне відхилення. Отримані результати зберігають високу репрезентативність.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Компенсацію отримали вже 48 киян, чиє житло пошкоджено обстрілом 24 квітня, надійшла 61 заява – Кличко

В Одесі чоловік з ножами напав на поліцейських на Куликовому полі, поранені 4 правоохоронців і нападник – поліція

Міндовкілля та The HALO Trust Ukraine підписали меморандум про співпрацю для екологічно безпечного розмінування

В Рівненській області розмістили 8 евакуйованих дітей з Миколаєва – ОВА

Закон про множинне громадянство буде готовий до кінця року - Чернишов

Міндовкілля сформувало список "сплячих" ліцензій і планує перевірку – міністр Гринчук

Уряд затвердив угоду з Японією, яка дозволить отримати близько $3 млрд, забезпечених доходами від заморожених активів РФ - Шмигаль

Єрмак обговорив з радником прем'єра Великої Британії посилення санкцій проти РФ

Кабмін змінив першого заступника Мінстратегпрома і призначив заступника голови Держслужби експортного контролю

Кабмін затвердив положення про держагентство "ПлейСіті" в сферах азартних ігор та лотерей

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА