Інтерфакс-Україна
15:37 29.04.2025

Ліки увійшли в трійку категорій витрат українців, 79% опитаних купують їх за рахунок інших товарів - дослідження

2 хв читати
Ліки увійшли в трійку категорій витрат українців, 79% опитаних купують їх за рахунок інших товарів - дослідження

Збільшення витрат за останній рік декларує більшість українців, подорожчання ліків відчули 94% респондентів, для 90% це стало великою проблемою, що змусила їх переглянути власні витрати та почати економити, а 79% респондентів вже почали шукати способи заощаджень, йдеться в дослідженні споживчих настроїв компанії Gradus Research.

"Найбільше економлять на одязі, товарах для дому і продуктах харчування. В селах цей процес виявився найпоширенішим - 86% мешканців сільських територій почали заощаджувати. Найменше економлять у містах-мільйонниках - 72%", - йдеться в публікації на сайті компанії.

Зазначається, що на зниження цін на ліки сподіваються близько чверті респондентів (24%). Особливо критичною ситуація є для людей віком 60+ років, серед яких 62% змушені обмежувати витрати на їжу, а 66% опитаних 55–60 років — на товари для дому. В Gradus Research впевнені, що це свідчить про вплив подорожчання ліків не лише на рівень життя, а також на відмову від базових потреб, що може мати серйозні соціальні та медичні наслідки.

Підкреслюється, що переважна більшість респондентів покладають відповідальність за зростання цін на владу (52%), 22% - на аптечну галузь, 13% - на фармакологічну індустрію. Більшість вважають, що проблему варто вирішувати через держрегулювання цін (74%), зменшення націнок аптеками (39%), розвиток вітчизняного виробництва (37%), державні дотації (30%) та стимулювання імпорту дешевших аналогів (15%).

Основним місцем придбання ліків є стаціонарні аптеки (65%). У старшій віковій групі 60+ років цей показник вищий - 74%, що значно перевищує середній рівень. Натомість серед респондентів 25–34 років лише 55% купують ліки у стаціонарних аптеках, що значно нижче загального показника.

Щодо обслуговування в аптеках, то загалом респонденти задоволенні ним. Водночас незадоволені ним основними причинами назвали хамство та непрофесіоналізм співробітників (38%) та проблеми з обслуговуванням: немає онлайн замовлень, потрібних ліків (31%), пропонування дорожчих ліків замість дешевших аналогів (24%). Проте половина усіх респондентів дослідження зазначили, що їм іноді пропонують купити дорожчі ліки, а 19% - що це постійно.

Трохи більше половини опитаних (51%) довіряють вітчизняним виробникам ліків так само, як і іноземним, 27% - менше, а 12% - більше довірять продукції української фарми. Більшість українців (79%) підтримують держпідтримку вітчизняного виробництва ліків.

Крім ліків, які в топі категорій витрат на третьому місці (60%), українці багато витрачають на продукти харчування (85%) та комунальні послуги (72%).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Рада підтримала у -1-му читанні законопроєкт про закупівлю ліків за механізмом ДКД коштом місцевих бюджетів

"Санофі" в рамках екологічного проєкту висадили в 19 українських лікарнях понад 800 дерев

Невирішеність оргпитань меддопомоги пораненим військовим у приватних клініках не дозволяє приватникам долучитися до їх лікування – експерт

Релокована з Київської області клініка пластичної хірургії відкриється на Закарпатті

Після війни Україна стане одним з світових центрів реконструктивної хірургії – експерт

"Дарниця" пройшла перевірку регулятора Литви на відповідність міжнародним стандартам GMP

Українські пластичні хірурги об'єдналися для допомоги ЗСУ та розвитку реконструктивної медицини

До міжнародних закупівель ліків в рамках Critical Medicines Alliance приєдналися 6 українських фармзаводів

Медцентр мережі "Добробут" зазнав незначних пошкоджень від нічної ракетної атаки, надає безоплатну допомогу постраждалим

ДП "Електронне здоров’я" запустило реєстри дезінфекційних засобів та харчових добавок на платформі "Дія. Engine"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА