Інтерфакс-Україна
17:57 27.06.2025

Автор ДАНИЛО ГЕТМАНЦЕВ

Саміт ЄС – позитивні сигнали і "камені спотикання"

3 хв читати
Саміт ЄС – позитивні сигнали і "камені спотикання"

Данило Гетманцев, народний депутат України, голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики

Саміт лідерів країн Європейського Союзу, який проходить цими днями у Брюсселі, став важливою віхою на шляху європейської інтеграції України.

Він засвідчив, що рух України до членства в ЄС є незворотнім і на цьому шляху ми будемо мати сильну підтримку європейської спільноти.

На жаль, внаслідок застосування права «вето» з боку прем’єр-міністра Угорщини В.Орбана ми поки що не отримали одноголосної підтримки рішення про початок офіційних переговорів про вступ. Такі питання Рада Європейського Союзу повинна ухвалювати одноголосно.

Проте, ми побачили, що решта 26 країн та очільники ЄС – Президент Європейської Ради Антоніу Кошта і Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн визнали, що для України і ЄС настав час рухатись вперед.

Попри деструктивну позицію Угорщини, ми продовжуватимемо активно працювати над завданнями, які просуватимуть нас по шляху приєднання до Об’єднання, прискорюватимемо завершення скринінгу українського законодавства на відповідність праву ЄС (де ми менш ніж за рік пройшли вже 27 розділів перемовної рамки з 33-х) та ухвалюватимемо відповідні нормативні акти.

Працюватимемо з європейською стороною над узгодженням та зближенням переговорних позицій та поглибленням секторальної інтеграції за усіма напрямами, щоб у момент, коли складуться відповідні політичні обставини, ми з партнерами змогли дуже швидко формалізувати досягнутий прогрес.

Важливо і те, що 26 країн ЄС підтвердили свої наміри продовжувати фінансову допомогу та надавати різнопланову підтримку України і нині, коли ми даємо відсіч російській агресії, і в довгостроковій перспективі.

Президентка ЄК задекларувала готовність у повному обсязі забезпечити виконання програми про постачання Україні боєприпасів. Це також велика допомога для нашої країни, яка дозволить зміцнити наші позиції на переговорах про припинення вогню.    

Ми сподіваємось на продовження дипломатичних зусиль наших європейських партнерів для примушення російської сторони до конструктивного діалогу про мир. Зокрема, на прийняття 18-го пакету санкцій по відношенню до країни-агресора, який вводить додаткові обмеження для її енергетичного та банківського сектору. Хоч безпосередньо на саміті ЄС відповідного рішення не вдалося досягти, але можливості для цього зберігаються, оскільки робота над новим санкційним пакетом буде продовжена на рівні послів.

Підводячи риску під підсумками саміту ЕС 2025 року, можна констатувати, що ми отримали дуже важливі і позитивні сигнали від Європи, побачили широку підтримку і продовжуємо наближатись до переговорів про членство.

Маємо посилити дипломатичні зусилля для зміни позиції країн, які сумніваються у нашому європейському майбутньому та висловлюють відвертий євроскептицизм щодо усієї європейської родини народів.

Якщо окремі діячі намагатимуться використовувати це питання для збереження свого персонального політичного майбутнього – апелюватимемо напряму до їх народів, які зробили свого часу свій власний історичний європейський вибір, послідовно розвіюватимемо ті міфи та наративи, які насаджуються штучно і копіюють тези тих, хто прагне знищити не тільки Україну, але й зруйнувати єдність та цілісність ЄС.

ОСТАННЄ

АНДРІЙ ОЗЕЙЧУК

Зміни на будівельному ринку України під час війни

ОЛЕКСАНДР КРАМАРЕНКО

Хто готовий страхувати від воєнних руйнувань?

ЮРІЙ ЩУКЛІН

Сигнал, від якого не вдасться відмахнутись: без реформи залізничного транспорту залізничні перевезення не вистоять перед новими викликами

ЮРІЙ ЩУКЛІН

Сигнал, від якого не вдасться відмахнутись: без реформи залізничного транспорту залізничні перевезення не вистоять перед новими викликами

ОЛЕГ ВИШНЯКОВ

Як Ізраїль показав світу, що точність — нова сила: урок для України

ГАЛИНА ЯНЧЕНКО

Дике поле чи легальна сила: навіщо Україні закон про приватні військові компанії (ПВК)?

МАКСИМ ТКАЧЕНКО

Безпекові ризики чи підтримка України? Спрощуємо законодавство для іноземних волонтерів

ОЛЕКСАНДР ДОМБРОВСЬКИЙ

Нафтова рапсодія 2025. Aбо хто кому диригент?

СВІТЛАНА БАРСУЧЕНКО

Зруйнована, але не зламана: як ми відродили BG LAB після ракетного удару

ДАНА ЯРОВА

Інституційна криза тилу: коли контролер стає режисером гри

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА